ظرفیت مخازن سدهای بزرگ ملی بهره برداری شده توسط این شرکت طی چهل...

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای تهران گفت: ظرفیت مخازن سدهای بزرگ ملی بهره برداری شده از سوی این شرکت طی چهل سال گذشته دو برابر شده و به رقم دو میلیارد و ۶۴۶ میلیون متر مکعب رسیده است.

به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "سید حسن رضوی" با بیان این مطلب اظهار داشت: پس از پیروزی انقلاب اسلامی، شرکت های فنی و مهندسی خارجی ایران را ترک کردند اما این موضوع باعث نشد از اهداف عالیه دست بکشیم.

وی افزود: با اتکا به روحیه خودباوری و تلاش خستگی ناپذیر جوانان ایرانی افتخارات بزرگی در بخش آب کشور به ویژه در استان تهران رقم خورد که حاصل آن طی ۴۰ سال گذشته بهره برداری از ۱۰ سد بزرگ ملی به ظرفیت دو میلیارد و ۶۴۶ میلیون متر مکعب از سوی شرکت آب منطقه ای تهران در استان های همجوار بوده است.

رضوی با بیان اینکه زمانی محدوده عملکرد شرکت آب منطقه ای تهران شامل استانهای تهران، البرز، قم، مرکزی، قزوین، سمنان می شد، گفت: این شرکت خدمات ارزنده ای در زمینه تامین آب طی چهاردهه گذشته انجام داده است که از مهمترین موارد آن می توان به احداث سد و شبکه های آبیاری و زهکشی، خطوط لوله و تونل انتقال آب ، نیروگاه برقآبی و سایر تاسیسات تامین منابع آب اشاره کرد.

وی ظرفیت آب قابل تنظیم سدهای بزرگ در پیش از انقلاب را یک میلیارد و ۲۹۰ میلیون متر مکعب در سال عنوان کرده و افزود: درحال حاضر این ظرفیت به دو میلیارد و ۵۲۸ میلیون متر مکعب در سال رسیده است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای تهران تعداد سدهای تنظیمی سدهای بزرگ ملی مربوط به این شرکت در قبل از انقلاب را ۴ سد عنوان کرد و گفت: این درحالیست که اکنون این رقم به ۱۰ سد افزایش یافته است و تعداد سدهای کوچک و بندهای انحرافی احداثی از ۳ مورد در قبل از انقلاب به ۳۴ مورد رسیده است.

وی تصریح کرد که جمعیت تحت پوشش شرکت آب منطقه ای تهران در ابتدای انقلاب حدود سه میلیون نفر بوده اما اکنون خدمت رسانی و تامین آب برای جمعیتی درحدود ۱۷ میلیون نفر صورت می گیرد.

رضوی در پایان خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه در طول چهل سال گذشته بیشتر طرح های عمرانی برای انتقال آب به استان تهران انجام شده لذا عمده فعالیت ها شرکت آب منطقه ای تهران مبتنی بر بهره برداری بهینه از تاسیسات مذکور و توجه ویژه به مقوله نگهداری و تعمیرات و مدیریت تقاضا می باشد.

لینک اصل خبر در سایت شركت آب منطقه‌ای تهران

    منبع خبر

    شركت آب منطقه‌ای تهران

    شركت آب منطقه‌ای تهران یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات