نجات 97 نفر از شهروندان توسط آتش‌نشانان شهرداری کرمان

نجات 97 نفر از شهروندان توسط آتش‌نشانان شهرداری کرمان

مدیر عامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرمان، از انجام 114 مورد عملیات اطفاء حریق و 250  مورد عملیات امداد و نجات به دلیل بی‌احتیاطی و عدم رعایت مسائل ایمنی در شهر کرمان در مهر ماه سال جاری خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری کرمان آنلاین به نقل از روابط عمومی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرمان، علی عسکری گفت: در مهر ماه در مجموع 114 مورد حریق در شهر کرمان اتفاق افتاده است که از این تعداد،  47 مورد مربوط به مواد پسماند و بازیافتی، 22 مورد مربوط به وسایل نقلیه، 26 مورد مربوط به منازل مسکونی، 6 مورد مربوط به مراکز تجاری، یک مورد مراکز دولتی و12 مورد مربوط به جنگل و درختان بوده است.

وی همچنین از انجام 250 مورد عملیات امداد و نجات در مدت یاد شده خبر داد و افزود: از این تعداد  61 مورد زنده‌گیری حیوانات خطرناک و آزار دهنده،93 مورد زنده‌گیری مارهای سمی و غیر سمی، 36 مورد چیدن حلقه و قفل، 19 مورد امداد اسانسور، 27 مورد امداد تصادفات خودرویی و مابقی آنها مربوط به سایر موارد بوده است.

وی اظهار داشت: در  مجموع این عملیات ها 97 نفر از شهروندان نجات یافتند و متاسفانه 12 نفر مجروح شده‌اند.

وی خاطرنشان کرد: در این مدت تعداد شش هزار و 587 نفر از شهروندان و دانش‌آموزان آموزش‌های پیشگیری و آتش‌نشانیرا توسط کارشناسان این سازمان فرا گرفتند و همچنین 102 مورد مشاوره‌ی ایمنی بنا به درخواست شهروندان در مدت یاد شده ارائه شده است.

لینک اصل خبر در سایت شهرداری کرمان

    منبع خبر

    شهرداری کرمان

    شهرداری کرمان یک شهرداری در شهر کرمان می باشد

      نظرات