نوزدهمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت برق ایران فردا آغاز می‌شود/ حضور 500 شرکت داخلی و خارجی در این رویداد بین‌المللی/ رشد چهار برابری حضور شرکت‌های دانش بنیان در نمایشگاه نوزدهم

نوزدهمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت برق ایران فردا آغاز می‌شود/ حضور 500 شرکت داخلی و خارجی در این رویداد بین‌المللی/ رشد چهار برابری حضور شرکت‌های دانش بنیان در نمایشگاه نوزدهم

صدیقه ببران در گفت‌وگو با پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو(پاون)، با اشاره به حضور 500 شرکت داخلی و خارجی در این رویداد بین‌المللی گفت: در این دوره از نمایشگاه بین‌المللی صنعت برق ایران 36 شرکت از 13 کشور آلمان، ایتالیا، چین، روسیه، فرانسه، ژاپن، انگلستان، اسپانیا، سوئیس، بلژیک، ترکیه، فنلاند و لبنان حضور خواهند داشت.
وی با تاکید بر اینکه این نمایشگاه در فضایی به وسعت 50 هزار مترمربع میزبان 464 شرکت داخلی است، ادامه داد: این میزان مشارکت بخش خصوصی داخل کشور نسبت به ادوار پیشین برگزاری این نمایشگاه بی‌سابقه بوده است. پیش از این بیشترین میزان حضور شرکت‌های داخلی در نمایشگاه صنعت برق مربوط به دوره هفدهم با مشارکت 458 شرکت داخلی بوده است؛ از این رو در نمایشگاه نوزدهم شاهد بیشترین حضور شرکت‌های صنعت برق در طی چند سال اخیر هستیم.
مدیرکل دفتر روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت نیرو گفت: یکی از ویژگی‌های نمایشگاه امسال رشد چهار برابری حضور شرکت‌های دانش بنیان است که در این رویداد بین‌المللی 41 شرکت دانش بنیان تولیدی و نوپا به ارائه آخرین دستاوردهای خود در حوزه صنعت برق خواهند پرداخت.
ببران با اشاره به برگزاری نشست "راهبردهای حمایت از تولید داخل و توسعه صنعت برق" پس از برگزاری مراسم افتتاحیه نمایشگاه نوزدهم، گفت: این نشست با حضور وزیر نیرو، مدیران ارشد صنعت برق و فعالان بخش خصوصی برگزار خواهد شد.
وی با اشاره به برپایی گردهمایی مدیران ارشد صنعت برق حرارتی در دومین روز نمایشگاه، افزود: براساس برنامه‌ریزی صورت گرفته در نمایشگاه نوزدهم کارگاه‌های آموزشی "هوشمندسازی شبکه برق کشور(اهداف و برنامه‌ها)"، "استانداردهای جهانی تولید برق حرارتی و استفاده از آن در نسل جدید نیروگاه‌های کشور" و طرح‌های نوآورانه دانش تحریم" برگزار خواهد شد.
ببران ادامه داد: در این رویداد بین‌المللی همچنین کالاهای از قبیل: روشنایی، گروه سیم و کابل، تابلوسازان، تجهیزات برقی، اتوماسیون و سیستم‌های ابزار دقیق، خطوط انتقال، کارفرما، مشاوران و پیمانکاران ارائه خواهد شد.
وی در پایان گفت: نوزدهمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت ایران نهم تا دوازدهم آبان‌ماه از ساعت 9 تا 17  در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران پذیرای بازدیدکنندگان است.

لینک اصل خبر در سایت وزارت نیرو

  منبع خبر

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

   نظرات