رخداد حوادث و آتش سوزی ها در هفته ای که گذشت/ آتش نشانی رشت

رخداد حوادث و آتش سوزی ها در هفته ای که گذشت/ آتش نشانی رشت

فصل تابستان است / سایه ای می جویم / سایه ای پر الفت / کوچه ها گرم کلام / خانه ها گرم سخن

125 رشت- به گزارش خبر نگار تحریریه خبر روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی رشت- باز هم در کنارتان هستیم با گزارشی از رخداد حوادث در هفته ای که گذشت " 31 خرداد لغایت 7 تیر 99 "

شهرام مومنی سرپرست سازمان آتش نشانی رشت از پاسخگویی متصدیان ارتباطات مستقر در ستاد فرماندهی 125 آتش نشانی به تماس های شهروندان که در این مدت بالغ بر 10 هزار و 319 مورد بوده خبر داد و گفت: 210 مورد عملیات مهار و اطفای آتش سوزی ، حوادث و خدمات ایمنی توسط تیم های عملیاتی آتش نشانان 14 ایستگاه آتش نشانی رشت پوشش داده شد.

وی با بیان اینکه خوشبختانه در هفته ای که گذشت شاهد حضور آتش نشانان جدیدالورودی بوده ایم که در آزمون سال گذشته شرکت داشته و پس از موفقیت در آزمون های تئوری و عملی جواز ورود و اشتغال در این سازمان را دریافت داشته اند، ادامه داد:  هم اینک این عزیزان در حال گذراندن دوره های آموزشی تخصصی خود زیر نظر مربیان مجرب سازمان آتش نشانی رشت هستند.

سرپرست سازمان آتش نشانی رشت به 168 مورد آتش سوزی که سهم آتش سوزی منازل مسکونی و تجاری 26 مورد و اطفای آتش سوزی علفزار و ضایعات 134 مورد بوده اشاره داشت و ادامه داد:  بیشترین علت آتش گرفتن خانه ها اتصال در سیستم سیم کشی برق و علت آتش گرفتن علفزارها بی احتیاطی و آتش زدن توسط فرد یا افراد اعلام شد.

شایان ذکـر است: 20 مورد پوشش رخداد حادثه ، 22 مورد ارایه خدمات ایمنی به شهروندان از دیگر عملیات های آتش نشانان در هفته نخست تیر ماه 99 بوده است.

گفتنی است: 2 نجات یافته و یک مصدوم در آتش سوزی های رخ داده شده و 20 نجات یافته و 3 مصدوم در رخداد حوادثی همچون گیر کردن در آسانسور، نقص فنی در قفل درب، تصادفات و...  بار دیگر در کارنامه عملیات نجات آتش نشانان ثبت شد.

وی در پایان ضمن دعای خیر و توفیق برای تمامی شهروندان و آتش نشانان توصیه کرد: در این روزهای گرم و پرکار؛ شهروندان می توانند ضمن رعایت نکات ایمنی، توجه به اتصالات وسایل برقی و سیستم برق ساختمان ها، عدم آتش زدن علفزارها و مراقبت ویژه جهت جلوگیری از آتش سوزی های جنگل، همچنین دقت نظر در رفع نواقص قفل درب ها، آسانسورها و...  می توانند یاری گر آتش نشانان شهر باشند.

لینک اصل خبر در سایت شهرداری رشت

    منبع خبر

    شهرداری رشت

    شهرداری رشت یک شهرداری در شهر رشت می باشد

      نظرات