تخریب ۴ باب کوخه همزمان با فصل بازگیری در آبادان


به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست خوزستان،همزمان با فصل بازگیری ۴ باب کوخه در آبادان تخریب شد.

علی فتحی نیا رئیس اداره حفاظت محیط زیست آبادان گفت: در این عملیات محیط بانان این اداره با همکاری فرمانده و یگان حفاظت محیط زیست اداره کل و همچنین محیط بانان اداره خرمشهر از متخلفان شکار و صید در تالاب شاگان محدوده استحفاظی شهرستان آبادان ، ۲ بهله پرنده شکاری دلیجه و سنقر تالابی و همچنین ۸ قطعه کبوتر قمری کشف کردند که پس از اطمینان از سلامت پرندگان در طبیعت رهاسازی شدند.

فتحی نیا اظهار کرد:همچنین  ۱۱ رشته تور زنده گیری پرندگان شکاری جمع آوری و ۴ باب کوخه تخریب شد و ۳ نفر متخلف نیز در همین زمینه دستگیر و به مراجع قضایی شهرستان معرفی شدند.

وی گفت: پرندگان شکاری از دیرباز مورد علاقه شیوخ عرب حوزه خلیج فارس بوده و توسط صیادان غیرمجاز سود جو زنده گیری و جهت قوش بازی استفاده می نمایند

همه ساله با ورود پرندگان مهاجر شکاری به حوزه استحفاظی تعدادی از افراد سودجو و متخلف با استفاده از روش‌های «کوخه نشینی» و «پهن کردن رشته تورهای زنده گیری» اقدام به زنده گیری پرندگان شکاری برای قاچاق و فروش این پرندگان به کشورهای عرب نشین منطقه می کنند.

فتحی نیا افزود:  با توجه به وسعت  زیستگاه های این پرندگان و مسیر مهاجرتی آنها در جنوب استان، یگان های محیط زیست شهرستان های تابعه و تشکیل گروه های سیار از محیط بانان سراسر استان، اقدام به گشت و کنترل در این مناطق نموده تا عرصه را برای حضور متخلفین شکار و صید تنگ نمایند و در صورت مشاهده متخلفین سریعاً به دستگیری آنان اقدام و به مراجع قضائی ذیصلاح معرفی نمایند.

فتحی نیا ضمن هشدار به صیادان پرندگان شکاری افزود: براساس مصوبه شماره ۳۸۰ شورایعالی حفاظت محیط زیست، متخلفان علاوه بر پرداخت جریمه ضرر و زیان محیط زیست  ملزم به پرداخت جرائم متعلقه از طرف دادگستری نیز خواهند بود.
​​​​​​​
لینک اصل خبر در سایت سازمان حفاظت محیط زیست

    منبع خبر

    سازمان حفاظت محیط زیست

    سازمان حفاظت محیط زیست یک سازمان دولتی در شهر تهران می باشد

      نظرات