آغاز به کار فعالیت رسمی سامانه ایده های شهروندی

آغاز به کار فعالیت رسمی سامانه ایده های شهروندی

آغاز به کار فعالیت رسمی سامانه ایده های شهروندی

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد" محمد صفریان" با اشاره به راه اندازی سامانه ثبت ایده شهروندی، در خصوص مهمترین اهداف برگزاری این جشنواره گفت: زمینه سازی برای افزایش مشارکت شهروندان و نخبگان در تصمیم گیری های مدیریت شهری، تقویت نوآوری و خلاقیت در میان شهروندان، شناخت، جمع آوری و به کارگیری ایده ها و راهکارهای نوین حل مسائل شهری و افزایش تعلق خاطر به شهر و تقویت هویت شهری جزو مهمترین اهداف برگزاری این جشنواره است .
وی افزود: تا پیش از این شهروندان از طریق سامانه ایده شهر و کارکنان شهرداری به صورت فرایندی می توانستند پیشنهادهای خود از طریق سامانه نظام پیشنهادات ثبت کنند اما هم اکنون با تلفیق دو سامانه قبلی و شروع فعالیت رسمی سامانه ایده های شهروندی به صورت رسمی و سیستماتیک و با همکاری سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد، کارکنان و شهروندان در فاز اول از طریق بخش جشنواره ها و تا یک ماه دیگر در فاز دوم به صورت فرایندی و سیستماتیک میتوانند پیشنهادها و ایده های خود را ثبت و از مزایای آن بهره مند شوند.
صفریان در خصوص مهمترین محورهای موضوعی این جشنواره اظهار کرد: موضوع اصلی این جشنواره حق تقدم بوده که ارائه ایده های خلاقانه پیرامون ایمنی شهر برای عابران پیاده، ارائه ایده های خلاقانه پیرامون فرهنگ سازی رعایت حق تقدم از سوی رانندگان و ترویج استفاده از خط عابرپیاده برای شهروندان جزو محورهای موضوعی این جشنواره می باشد.
صفریان همچنین تصریح کرد: شهروندان علاقه مند می توانند با ورود به سامانه ثبت ایده به آدرس اینترنتی www.idea.mashhad.ir ایده خود را ثبت نمایند.
وی اضافه کرد: تبدیل ایده ها و افکار اولیه در یک فرایند مدون به طرح های اجرایی و کاربردی، مستند سازی ایده های خلاق و انتشار آنها، ایجاد آگاهی از دغدغه های مردم به ویژه در سطح محله ها نزد مدیریت شهری، ایجاد بانک اطلاعاتی از شهروندان فعال از دیگر اهداف برگزاری این جشنواره است.
رئیس گروه شهرخلاق شهرداری مشهد مهلت دریافت ایده ها برای شهروندان را ۲۷ مهرماه ۱۳۹۹ اعلام کرد و افزود: از بهترین ایده های دریافت شده در خصوص موضوعات اعلام شده در جشنواره مزبور و برگزیدگان برتر در قالب جوایز نقدی جمعا به ارزش ۵۰ میلیون تومان تقدیر خواهد شد.
شایان ذکر است شهروندان جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص این جشنواره می توانند با تلفن ۳۱۲۹۶۴۵۲ تماس گرفته و سئوالات خود را مطرح کنند.

لینک اصل خبر در سایت شهرداری مشهد

  منبع خبر

  شهرداری مشهد

  شهرداری مشهد

  شهرداری مشهد یک شهرداری در شهر مشهد می باشد

   نظرات