اقدامات حفاظتی در مناطق افزایش می یابد/ شهروندان از علوفه دهی به حیات وحش پرهیز کنند

اقدامات حفاظتی در مناطق افزایش می یابد/ شهروندان از علوفه دهی به حیات وحش پرهیز کنند

به گزارش روابط عمومی محیط زیست استان تهران، سعید محمودی در بازدید بعداز ظهر دیروز خود از منطقه حفاظت شده ورجین لواسان و در جمع محیط‌بانان با اشاره به درگیری های اخیر محیط بانان این منطقه با شکارچیان غیر مجاز و قدردانی از فعالیت و از خود گذشتگی آنها گفت: گشت، پایش و کنترل مناطق در فصل سرما به علت احتمال افزایش حضور شکارچیان و سوء استفاده متخلفین بیشتر می شود و در نتیجه احتمال  رویارویی محیط بانان با شکارچیان نیز به مراتب بیشتر خواهد بود.
وی با هشدار به متخلفین شکار و صید و متجاوزین به عرصه های طبیعی و مناطق حفاظت شده در استان تهران و خصوصاً منطقه ورجین افزود: قطعاً محیط بانان و یگان حفاظت محیط زیست استان تهران با هر گونه تخلف شکار و شروع به شکار و تعرض به عرصه های تحت مدیریت برخورد جدی و قانونی خواهد داشت.

محمودی تصریح کرد: هم اکنون فصل جفت گیری حیات وحش آغاز شده و از طرفی به علت سرما و بارش برف در ارتفاعات، حیات وحش با علوفه کمتری مواجه خواهد شد و به همین علت باید همه ما در امر حفاظت از حیات وحش دقت و برنامه ریزی بیشتری داشته باشیم.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران همچنین با قدردانی از شهروندان به خصوص شهروندان لواسانی در حفاظت از حیات وحش توصیه هایی هم برای مردم داشت.
محمودی از شهروندان خواست تا از هرگونه علوفه دهی به حیات وحش بدون هماهنگی با محیط زیست و پاسگاه‌های محیط‌بانی جداً خودداری کنند و همچنین در صورت اطلاع از هرگونه تخلف محیط زیستی در حوزه شکار و صید و زمین خواری موضوع را سریعاً به محیط زیست منطقه اطلاع دهند.

وی در ادامه از برنامه این اداره کل برای سرشماری زمستانه حیات وحش استان تهران خبر داد و افزود: سرشماری زمستانه حیات وحش برای بررسی وضعیت چهارپایان پستاندار علف خوار و مطالعه در خصوص موضوعات مربوطه به حیات وحش و بررسی‌های لازم انجام و نتایج کیفی آن متعاقباً اعلام خواهد شد.

این گزارش همچنین می افزاید: مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران روز گذشته در این بازدید سرزده، از اداره حفاظت محیط زیست شهرستان شمیرانات و پاسگاه محیط بانی گلندوک دیدن کرد و از نزدیک در جریان آخرین وضعیت محیط‌بانان این منطقه قرار گرفت.
وی همچنین در پاسگاه سرمحیط بانی گلندوئک، با امیرحسین کرمیان محیط بانی که مدتی قبل در درگیری مسلحانه با شکارچیان زخمی شده بود، دیدار و گفتگو کرد.
لینک اصل خبر در سایت سازمان حفاظت محیط زیست

    منبع خبر

    سازمان حفاظت محیط زیست

    سازمان حفاظت محیط زیست یک سازمان دولتی در شهر تهران می باشد

      نظرات