توزیع متوازن صدور پروانه در سطح مناطق با اجرای  ...

توزیع متوازن صدور پروانه در سطح مناطق با اجرای ...

توزیع متوازن صدور پروانه در سطح مناطق با اجرای شیوه‌نامه جدید شهرسازی/ صدور 9میلیون مترمربع پروانه در سال 99

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهد، علی شیرازی امروز در یکصد وبیست و هفتمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر با ارائه گزارشی از اقدامات یک‌ساله گذشته اداره کل شهرسازی شهرداری، گفت: تدوین شیوه‌نامه‌ها و اصلاح روندها یکی از برنامه‌ها و اولویت‌های ما در سال 99 بود.

وی بابیان اینکه در سال 99 بیش از7703 پروانه به مساحت 9میلیون مترمربع صادرشده است، اظهار کرد: طبق بررسی‌های انجام‌شده؛ مشخص شد که با اجرای شیوه‌نامه جدید شهرسازی این تعداد پروانه طی یکسال گذشته فقط مختص مناطق برخوردار نبوده است و به‌صورت متوازن در نقاط مختلف شهر به‌ویژه در مناطق حاشیه و کم برخوردار نیز متقاضی زیادی داشته است.

مدیرکل امور شهرسازی شهرداری مشهد تصریح کرد: بررسی‌ها نشان می‌دهد که اجرای پروژه‌ها در درخواست پروانه نوسازی نقش داشته است و در منطقه ۷ با توجه به اجرای پروژه‌ای بزرگ درخواست‌ها بیشتر شده است.

شیرازی با اشاره به اینکه توزیع صدور پروانه‌ها نشان می‌دهد که در منطقه الهیه و بولوار آیت‌الله هاشمی رفسنجانی شاهد توسعه خواهیم بود، ادامه داد: بااین‌وجود در محور خیام و بزرگراه آزادی صدور پروانه هیچ اثری در توسعه نداشته و به‌نوعی این محدوده خط مانع توسعه شهر است.

وی گفت: همچنین بررسی درخواست صدور پروانه برای ساخت ساز پیرامون پادگان ارتش توسعه منفی را نشان می‌دهد که این موضوع انتقال پادگان‌ها از داخل شهر را به‌عنوان مانع توسعه ضروری می‌کند.

مدیرکل امور شهرسازی شهرداری مشهد افزود: همچنین کال چهل بازه نیز تاکنون به‌عنوان مانع توسعه عمل کرده است که در آینده با اقدامات عمرانی که اکنون در این محل در حال انجام است، به نقطه‌ای برای توسعه تبدیل خواهد شد.

ایجاد اشتغال در سال 1400 به دنبال صدور 7703 پروانه

شیرازی بابیان اینکه صدور 7703پروانه به مساحت 9میلیون مترمربع یعنی ساخت‌وساز در سال 1400 ، خاطرنشان کرد: افرادی که سال 99 پروانه دریافت کرده‌اند به‌طور طبیعی امسال شروع به ساخت خواهند کرد و این به معنی ایجاد اشتغال در صنعت ساخت‌وساز در سال 1400 است.

وی در ادامه به اصلاح محتوا و بهبود زیرساخت‌ها به‌عنوان یکی دیگر از برنامه‌های ویژه این اداره کل در سال گذشته اشاره و تصریح کرد: بر همین اساس سیستم های شهرسازی ارتقا یافته و روندها از خطی به موازی تغییر خواهد کرد .

مدیرکل امور شهرسازی شهرداری مشهد ادامه داد: با رونمایی از این سیستم در۸ اردیبهشت‌ماه زمان صدور پروانه و پایان کار کاهش خواهد یافت و این امکان ایجاد می‌شود که یک پروانه حتی با مقادیر مازاد ظرف دو هفته صادر شود.


منبع: پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری

لینک اصل خبر در سایت شورای شهر مشهد

    منبع خبر

    شورای شهر مشهد

    شورای شهر مشهد یک شورای شهر در شهر مشهد می باشد

      نظرات