بهره برداری از پارکینگ خودروهای سنگین در بجنورد

بهره برداری از پارکینگ خودروهای سنگین در بجنورد

http://www.bananews.ir/طی سال‌های گذشته نبود پارکینگ خودورهای سنگین در بجنورد همواره یکی از گلایه‌های مردم و رانندگان این وسایل بود اما بهره برداری از نخستین پارکینگ خودروهای سنگین این مشکل بجنورد را رفع کرد.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) به گفته کارشناسان و مسئولان، سالانه حدود ۲۰ میلیون خودرو از خراسان شمالی عبور می‌کنند که بخش قابل توجهی از آن‌ها را خودروهای سنگین تشکیل می‌دهند.

پیش از این رانندگان خودروهای سنگین در بجنورد مکان مناسبی برای پارک نداشتند و مجبور بودند آن را در خیابان‌ها و یا مقابل منزل خود پارک کنند، موضوعی که سبب نارضایتی و گلایه‌های فراوان شهروندان بجنوردی شده بود.

آنان می‌گفتند رانندگان خودروهای سنگین بنا به اقتضای کار خود و برای گرم شدن خودرو و علی الخصوص در فصول سرد سال، در ساعات اولیه بامداد اقدام به روشن کردن آن می‌کنند و صدای بلند آن سبب سلب آسایش از شهروندان می‌شود.

در صورت تماس شهروندان نیز پلیس راننده خودروی سنگین را به علت نقض قانون اعمال قانون می‌کرد و برگ جریمه‌ای دستشان می‌داد که آه از نهاد آن‌ها بلند می‌شد.

البته این تنها مشکل حضور و پارک خودورهای سنگین در داخل شهر نبود، مشکلات ترافیکی، آلودگی‌های صوتی، آلودگی هوا و ... تنها چند نمونه از مشکلاتی بود که این خودروهای سنگین ناخواسته برای شهروندان ایجاد می‌کردند

بهره برداری از پارکینگ خودروهای سنگین

بلاخره عملیات احداث پارکینگ خودروهای سنگین؛ یعنی طرحی که حدود یک سال پیش کلنگ آن به زمین زده شده بود، در هفته جاری به اتمام رسید.

مدیرکل حمل و نقل و پایانه‌های خراسان شمالی در گفتگو با خبرنگار مهر، با بیان این موضوع عنوان کرد: عملیات احداث پارکینگ خودورهای سنگین با وسعت ۹ هزار مترمربع و در مسیر جاده باباامان به اتمام رسیده است.

سعید سبحانی افزود: این پارکینگ هم اکنون در حال بهره برداری است و نرخ نامه آن نیز پس از اعلام معاونت نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان ابلاغ می‌شود.

وی اظهار داشت: در پارکینگ خودروهای سنگین بجنورد امکاناتی چون اتاقک نگهبانی، دوربین مدار بسته، سرویس بهداشتی، سیستم روشنایی، آبرسانی به محوطه و ... مهیا شده است.

سبحانی تصریح کرد: هم اکنون رانندگان خودروهای سنگین می‌توانند بر اساس نرخی توافقی نسبت به پارک خودروهای خود در این پارکینگ اقدام کنند و نرخ نامه مصوب نیز به زودی ابلاغ می‌شود.

پیش از این مسئولان اداره کل حمل و نقل و پایانه‌های استان چندین موعد را برای بهره برداری از پارکینگ خودروهای سنگین بجنورد اعلام کرده بودند؛ اما به علل گوناگون نتوانستند در موعد اعلام شده عملیات ساخت پارکینگ مذکور را به اتمام برسانند.

دهه فجر سال گذشته، فروردین ماه سال ۹۱، اردیبهشت ماه و اول تابستان زمان‌هایی بود که برای افتتاح این پارکینگ اعلام شده بود، اما در نهایت پارکینگ خودروهای سنگین بجنورد تقریبا در اول شهریور ماه آماده بهره برداری شد.

معاون نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان شمالی نیز در گفتگو با خبرنگار مهر، عنوان کرد: نرخ نامه این پارکینگ در طی روزهای آینده مصوب می‌شود.

حبیب الله عطاردی اظهار داشت: استعلامات لازم از دیگر استان‌ها برای همخوانی هزینه پارکینگ با استان‌های دیگر در حال انجام است و پس از اعلام نظر کارشناسان نرخ خدمات این پارکینگ اعلام می‌شود.

وی افزود: البته اداره کل حمل و نقل و پایانه‌های استان نیز نرخ نامه پیشنهادی خود را به این معاونت ارسال کرده و در صورت تطابق آن با نظرات کارشناسان، همین نرخ نامه برای اجرا ابلاغ خواهد شد.

خودروهای سنگین و سبک

به نظر می‌رسد با بهره برداری از پارکینگ خودروهای سنگین، اندکی از مشکلات پارک خودرو در بجنورد کاسته می‌شود اما هنوز مشکل اصلی، یعنی پارکینگ خودروهای سبک در بجنورد به قوت سابق و چه بسا بیشتر از سابق نیز، باقی است.

    نظرات