موافقت با حضور کاردان‌ها در ساخت و سازهای شهری

موافقت با حضور کاردان‌ها در ساخت و سازهای شهری

http://www.bananews.ir/رئیس سازمان نظام کاردانی ساختمان استان تهران از موافقت شهردار تهران برای به‌کارگیری کاردان‌های فنی و معماران تجربی باصلاحیت در حوزه‌های اجرا و نظارت خبر داد.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.ir  مهدی موذن در دیداری که با محمدباقر قالیباف شهردار تهران داشت، ضمن اشاره به مفاد مواد قانونی ۴ و ۳۰ قانون نظام مهندسی، اظهار داشت: براساس این مفاد قانون، کلیه افراد دارای پروانه اشتغال می‌توانند در حد صلاحیت تعیین‌شده در امر ساخت و ساز و نظارت بر ساختمان‌ها فعالیت داشته باشند.

وی افزود: متاسفانه در استان تهران سازمان نظام مهندسی ساختمان با حمایت بعضی مناطق شهرداری تهران، این امور را در انحصار خود درآورده که این امر موجب شده امروزه شاهد ساختمان‌هایی بعضا با مقاومت کم و عمر کوتاه باشیم.

رئیس سازمان نظام کاردانی ساختمان کشور با تاکید بر زلزله‌خیزی شهر تهران خطاب به شهردار پایتخت، افزود: از آنجایی که همواره حقوق شهروندان در زمینه‌های مختلف مدنظر شما بوده و با توجه به اینکه احتمال وقوع زلزله به شدت شهر تهران را تهدید می‌کند، بنابراین با هدف حفظ و صیانت از جان و مال مردم بهتر است دستور دهید مناطق مختلف شهرداری تهران نسبت به ارجاع کار به کاردان‌های فنی و معماران تجربی در حد صلاحیت مندرج در پروانه اشتغال و در حوزه‌های نظارت و اجرای ساختمان اقدامات لازم را انجام دهند.

در ادامه محمدباقر قالیباف ضمن ابراز خرسندی از فعالیت سازمان نظام کاردانی، گفت: باتوجه به صدور پروانه اشتغال کاردان‌ها از سوی وزارت راه و شهرسازی و تعیین صلاحیت آنها، حضورشان در عرصه ساخت و ساز می‌تواند بسیار موثر باشد و نقش به‌سزایی را در افزایش کیفیت ساختمان‌ها ایفا کند. در پایان شهردار تهران قول مساعدت و همکاری خود در این زمینه و انجام اقدامات لازم از سوی مسئولان ذیربط شهرداری تهران را ابراز داشت.

 

مهر

    نظرات