بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

دوشنبه، 29، مرداد، 1397 | Monday، 20 August، 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

ایران برنده مناقصه بیش از یک میلیارد دلاری ساخت مسکن در ونزوئلا

کد خبر: 16083
یکشنبه 23 مرداد 1390 ساعت 7:52
نمایش: 15

www.BanaNews.irمدیرعامل شرکت کیسون (مجری ساخت واحدهای مسکونی در ونزوئلا) گفت: ایران برنده مناقصه جدید ساخت ۱۰هزار واحد مسکونی به ارزش بیش از یک میلیارد دلار در ونزوئلا شد .

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) ' محمد رضا انصاری ' روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: قرار است واحد های مسکونی مذکور طی مدت ۱۸ ماه در ونزوئلا ساخته شود .

وی یاد آور شد : کیسون پیش از این ۱۰ هزار واحد مسکونی را در ونزوئلا ظرف مدت سه سال احداث کرد که ۲۰ ماه از زمان شروع تحویل واحدها سپری شده و مدت هشت ماه نیز از تحویل قطعی آنها گذشته است .

مدیرعامل شرکت ایرانی مجری واحدهای مسکونی در ونزوئلا اضافه کرد: قرار داد جدید شامل ساخت ۱۰ هزار واحد مسکونی در سه شهر این کشور می شود .

به گفته وی ،برای احداث ۱۰ هزار واحد مسکونی مذکور از روش 'بتن درجا ' بهره گیری می شود که همانند ساخت واحدهای مسکونی پیشین صورت خواهد گرفت .

مدیرعامل شرکت ساختمانی کیسون گفت: ایران سریع‌ترین شیوه ساخت مسکن در جهان را با سرمایه دولت ونزوئلا در این کشور در دوره ساخت ۱۰ هزار واحد مسکونی قبلی به مورد اجرا گذاشت .

وی افزود: اجرای ۱۰هزار واحد مسکونی با فناوری ۱۰۰درصد ایرانی طی دوره ۸۸- ۱۳۸۵ اجرا و تحویل شد و علاوه برآن تمامی شهرک ها درحال احداث به تاسیسات زیربنایی برق ، آب ، شبکه تصفیه خانه فاضلاب ،گاز و تلفن مجهز هستند که در قرار داد مربوطه قید نشده بود .

انصاری افزود: 'هوگو چاوز ' رئیس جمهوری ونزوئلا از عملکرد شرکت ایرانی در پروژه قبلی به دلیل ارایه خدماتی مانند ساخت دبیرستان ، درمانگاه ، بیمارستان ، مهدکودک ، ورزشگاه ،فروشگاه های متعدد ،سالن مشاغل گوناگون که خارج از چارچوب قرار داد ابراز رضایت کرده بود .

قرار داد ساخت ۱۰ هزار واحد مسکونی پیشین در ونزوئلا از قرار هر متر مربع ۳۴۹ دلار بود درحالی که چین و برزیل به ترتیب قیمت‌های ۵۲۰ و ۴۸۰ دلار را پیشنهاد داده بودند.

وی گفت :اجرای پروژه واحدهای مسکونی در ونزوئلا سبب شد تا علاوه بر تعلیم شش هزار نفر نیروی محلی ، پیامد اشتغال یک هزار نفر ایرانی را دربر داشت که نیمی از آنها در کشورمان وظیفه پشتیبانی را انجام می دادند .

انصاری افزود: ساخت واحدهای مسکونی در ونزوئلا سبب شد تا پنج هزار و ۴۰۰ تن کالای ساخته شده ایران به وسیله کشتی به این کشور حمل و درساخت و ساز پروژه مصرف شود و هشت شرکت مهندسی کشورمان در کنار دهها واحد تولیدی در این برنامه فعال شدند .

مدیرعامل شرکت ایرانی برنده مناقصه ساخت واحدهای مسکونی در ونزوئلا اظهار داشت: استفاده از سیستم 'بتن آرمه درجا 'موجب می شود که وزن آن در هر متر مربع حدود ۳۰۰ کیلوگرم کمتر از ساختمان تیرچه بلوک است و در عین حال مقاوم تر و سبک تر خواهد بود.

قرارداد ساخت واحد های مسکونی مذکور را 'ریکاردو مولینا' وزیر مسکن این کشور، نماینده شرکت ایرانی 'کیسون' و 'عبدالرضا مصری' سفیر فوق العاده و تام الاختیار جمهوری اسلامی ایران در کاراکاس به امضا رساندند.

واحد های مسکونی مذکور در قالب ساختمان های چهار طبقه و آپارتمانهای دو و سه خوابه ساخته می شود ودر مجموع حدود ۴۵ هزار نفر را در استانهای 'کومونیوارس'، 'لس گوایوس' و 'یوکوتان' ونزوئلا در خود جای خواهد داد.

انصاری با بیان اینکه قرار داد ساخت واحد های مسکونی مذکور تنها مربوط به یکی از پنج گروه فنی ومهندسی کیسون می شود ، گفت : گروه های دیگر اکنون ظرفیت خالی برای اجرای پروژه های مربوط به سویل ،ساختمان ،سدسازی ، نفت وگاز ، آب وفاضلاب و قطار شهری دارند.

وی تاکید کرد : پروژه ۱۰ هزار واحد مسکونی جدید در ونزوئلا طی رقابت با شرکتهایی از چین ، هند ، برزیل ، اروگوئه ، کوبا ، بلاروس ، روسیه و ترکیه کسب شد و نماینده ایران بهترین فناوری روز جهان در بخش ساخت مسکن را به کار می گیرد و با سرعت لازم ظرف ۱۸ ماه خانه ها را تحویل خواهد داد .

 

 

نظرات کاربران

برچسب‌ها