بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

دوشنبه، 25، تیر، 1397 | Monday، 16 July، 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

ایران و ژاپن تجربیات مقاوم سازی را مورد بررسی قرار می دهند

کد خبر: 20596
دوشنبه 30 1390 ساعت 12:39
نمایش: 5

http://www.bananews.ir/سخنگوی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: تجربیات مقاوم سازی پس از رخداد زلزله در ایران و تجارب ژاپن از سونامی در این کشور از محورهای مورد بحث و بررسی در مراسم جشنواره بین المللی کاریکاتور مقاوم سازی در تهران است .

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir)' حسن رضایی ' روز دوشنبه در گفت وگو با ایرنا اظهار داشت : بنیاد مسکن انقلاب اسلامی به منظور ارتقای کیفی ساخت وسازهای روستایی از برنامه چهارم توسعه سالانه ۲۰۰ هزار واحد مسکونی را تحت پوشش طرح نوسازی و بهسازی قرار داد که اکنون بیش از یک میلیون واحد مسکونی تکمیل و به بهره برداری رسیده است .

وی افزود : قرار است در قالب پنجمین برنامه توسعه کشور نیز سالانه ۲۰۰ هزار واحد مسکونی نوسازی و بهسازی شود که در مجموع دو میلیون واحد مسکونی مقاوم سازی و ایمن سازی می شوند .

سرشماری نفوس ومسکن ۱۳۸۵ حاکی از آن بود که افزون بر چهار میلیون و ۴۰۰ هزار واحد مسکونی روستایی در سطح کشور وجود دارد .

به گفته رضایی ،مراسم معرفی آثار برتر دومین جشنواره بین المللی کاریکاتور با محوریت مقاوم سازی ، قرار است دوم آذرماه (بعدازظهر چهارشنبه هفته جاری ) در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی برگزار شود.

وی افزود : در این مراسم حائزین رتبه های برتر و منتخبین دومین جشنواره بین المللی کاریکاتور مقاوم سازی معرفی و از سوی مسئولان وزارت راه وشهرسازی و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی مورد تقدیر قرار می گیرند .

رضایی ، از ' کین ایچی کومانو ' سفیر ژاپن در ایران به عنوان میهمان ویژه این مراسم نام برد که قرار است در خصوص تجارب سونامی در این کشور سخنرانی کند .

وی یادآور شد : بنیاد مسکن در چارچوب طرح مهر مسئولیت سیاست گذاری و نظارت بر این طرح در شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر را برعهده دارد که سهمیه سال های ۹۰-۱۳۸۹ بالغ بر ۲۴۰ هزار دستگاه تعیین شده بود و اکنون ۴۰ هزار دستگاه از سهمیه سال ۱۳۹۱ نیز به این رقم افزوده شده و در دست اقدام است .

رضایی ، رعایت آئین نامه ۲۸۰۰ که مقاوم سازی در برابر زلزله را مورد تاکید قرار می دهد به عنوان دستور کار ساخت وسازهای تحت نظارت این نهاد ، ذکر کرد .

بنیاد مسکن انقلاب اسلامی براساس فرمان امام خمینی (ره ) در ۲۱ فروردین ۱۳۵۸ مبنی افتتاح حساب ۱۰۰ ویژه مسکن محرومان تاسیس شد .

 

 

نظرات کاربران

برچسب‌ها