بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

پنجشنبه، 25، مرداد، 1397 | Thursday، 16 August، 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

مشارکت روسیه در برقی کردن محور راه‌آهن صوفیان - سلماس - رازی

کد خبر: 20917
دوشنبه 7 آذر 1390 ساعت 8:36
نمایش: 22

http://www.bananews.ir/مدیرکل دفترسرمایه گذاری و اموربین الملل شرکت راه آهن از برقی کردن محور صوفیان- سلماس- رازی با همکاری راه آهن روسیه خبر داد و گفت: طول سفر بندرعباس - آلماتی با قطار برنامه ای به یک سوم کاهش یافته و این مسیر در ۱۰ روز طی خواهد شد.

به گزارش بنانیوز (Bananews.ir) عباس نظری در گفتگو با مهر درخصوص برقی کردن محور صوفیان- سلماس- رازی، اظهار داشت: در جلسه اخیری که با رئیس راه آهن روسیه برگزار شد برقی کردن این محور از سوی آنها مطرح شد و بنا شده پس از بررسی طرح، این پروژه بصورت مشترک میان ایران و روسیه انجام گیرد.

مدیرکل دفترسرمایه گذاری و اموربین الملل شرکت راه آهن حجم اعتبارات مورد نیاز برای این پروژه را ۲۰ میلیون دلار برآورد کرد و گفت: طول این پروژه ۱۴۰ کیلومتر است که روسیه پس از انجام بررسی های لازم و اخذ مجوزهای قانونی این پروژه را اجرایی خواهد کرد.

وی درباره قطار برنامه ای آلماتی - بندرعباس اظهارداشت: این قطار یکی از طرح های سازمان اکو است و برنامه ریزی هایی انجام گرفته تا بخش عمده ای از قطارهای این مسیر با زمانبندی خاصی به مقصد برسند.

مدیرکل دفترسرمایه گذاری و اموربین الملل شرکت راه آهن، تصریح کرد: این قطار می تواند پنبه ازبکستان و گندم قزاقستان را بصورت برنامه ای حمل کند که تاثیر زیادی بر حمل و نقل ریلی کشور دارد.

نظری افزود: براین اساس طول سفر به یک سوم کاهش می یابد و مسیر آلماتی - بندرعباس در ۱۰ روز طی خواهد شد.

 

 

 

نظرات کاربران

برچسب‌ها