بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

یکشنبه، 31، تیر، 1397 | Sunday، 22 July، 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

وزیر پاکستان:نمی‌توان پروژه گازی ایران را کنار گذاشت

کد خبر: 44700
یکشنبه 19 خرداد 1392 ساعت 9:8
نمایش: 11

http://www.bananews.ir/دولت جدید پاکستان با اتخاذ یک رویکرد نرم‌ تر در خصوص پروژه خط لوله گاز ایران و پاکستان، تاکید کرد که پاکستان به افزایش واردات گاز از هر جایی که بتواند، چه ایران و چه راه‌های دریایی احتیاج دارد.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir)، احسان اقبال وزیر برنامه ریزی پاکستان گفت: ما به کار روی این خط لوله گازی ادامه خواهیم داد، زیرا چنین پروژه حیاتی را نمی‌توان در دوران سخت کنونی کنار گذاشت.

برخی گروه‌ها نسبت به سرنوشت خط لوله گاز ایران و پاکستان به دلیل مناسبات نزدیک حزب حاکم این کشور با عربستان سعودی ابراز نگرانی کرده‌اند.

وزیر برنامه ریزی پاکستان پس از دیدار با مقامات کمیسیون برنامه ریزی این کشور در گفتگو با خبرنگاران گفت: ‌انرژی اولویت اول، دوم و سوم ما است. برق دیگر برای ما یک کالای صرف نیست بلکه یک نیاز و یک شا‌هرگ حیاتی است.

احسان اقبال که پس از ۱۴ سال به وزارت برنامه ریزی پاکستان بازگشته گفت:‌ دولت حزب مسلم لیگ نواز در سال ۱۹۹۸ "چشم انداز ۲۰۱۰ " را ارائه داد، اما این بار اهداف خود را به پنج سال کاهش داده است. "چشم انداز ۲۰۱۸" به زودی و پس از ارائه بودجه فدرال آغاز خواهد شد.

با توجه به اینکه کمیسیون برنامه ریزی توسط دولت جدید جایگاه بالاتری پیدا کرده، وزیر برنامه ریزی پاکستان گفت: بخش توسعه و برنامه ریزی همچنین روی پروژه‌ها نظارت خواهد کرد تا تکمیل آن‌ها را در دوره زمانی و بودجه قید شده، تضمین کند.

وی افزود: از آنجا که ماشین‌آلات دولت فرسوده هستند لازم است که سازمانی روی اجرای پروژه‌ها نظارت کند.

اقبال درباره وزارت تحت تصدی خود گفت: بخش برنامه ریزی و توسعه به الگویی برای دیگر وزارتخانه‌ها تبدیل می‌شود.

وزیر برنامه ریزی پاکستان افزود: ما یک دولت الکترونیکی ایجاد خواهیم کرد که ظرف یک سال بخش برنامه ریزی فعالیت‌های خود را بدون استفاده از کاغذ انجام خواهد داد.

نظرات کاربران

برچسب‌ها