بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

جمعه، 26، مرداد، 1397 | Friday، 17 August، 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

صدور حکم تخلیه برای متقاضیان مسکن‌مهری که اقدام به تقسیط نکرده‌اند

کد خبر: 21102
پنجشنبه 10 آذر 1390 ساعت 7:19
نمایش: 28

http://www.bananews.irاستاندار زنجان، تأکید کرد: حکم تخلیه برای متقاضیان مسکن‌مهری که اقدام به تقسیط نکرده‌اند، صادر خواهد شد و هیچ توجیهی برای عدم مواجه این افراد به بانک وجود ندارد.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) محمد رئوفی‌نژاد در جلسه شورای مسکن استان زنجان با بیان این مطلب، اظهار کرد: با توجه به وضعیت آب و هوای استان و وجود یخبندان، برخی از پروژه‌های مسکن‌مهر که علی‌رغم اتمام اکثر مراحل کار در مبحث محوطه‌سازی ناقص هستند، موظفند تا پایان وقت ارائه شده، پروژه‌های مورد نظر را به متقاضیان تحویل دهند و بحث محوطه‌سازی نیز فروردین و اردیبهشت سال آینده تکمیل شود.

وی تصریح کرد: در پروژه‌های مسکن‌مهر، متقاضیان موظف‌اند فقط در مقوله حق پروانه به شهرداری هزینه پرداخت کنند و در مورد حذف پارکینگ و سایر موارد هیچ جریمه‌ای به شهرداری پرداخت نخواهد شد، زیرا در پروژه‌های مسکن‌مهر جریمه‌ای در این قالب تعریف نشده است.

در ادامه این جلسه، مدیرکل مسکن و شهرسازی استان، گفت: با توجه به اینکه سهمیه استان در حوزه مسکن شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر برای سال‌های ۸۹ و ۹۰ حدود ۱۹ هزار و ۵۰۰ واحد بوده است، با همکاری سازمان‌ها و ارگان‌ها، موفق به آماده‌سازی ۲۶ هزار و ۱۳۷ واحد مسکونی شده‌ایم.

حافظ باباپور، ادامه داد: در خصوص مسکن‌ مهر متعلق به خودمالکین نیز استان زنجان پیش‌رو بوده و ۴۰ درصد از مسکن‌مهر استان متعلق به خودمالکین است.

وی در خصوص درصد تحقق برنامه‌های ابلاغی نیز چنین اظهارکرد: در مقوله عقد قرارداد، ۱۳۴ درصد تحقق صورت گرفته است، در قسمت پروانه کسب نیز ۱۳۳ درصد، در پی‌سازی ۱۲۷ درصد، در مبحث اسکلت ۹۱ درصد، در قسمت سفت‌کاری ۸۰ درصد و در مرحله نازک‌کاری هم ۵۵ درصد تحقق صورت گرفته است.

احمد حاجی‌زاده، مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان نیز در ادامه این جلسه با تأکید بر کسب رتبه اول استان در سطح کشور در بحث مسکن‌مهر شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر، افزود: بنیاد مسکن در زمینه مسکن‌مهر بسیار پیش‌رو بوده و حدود ۳ هزار و ۷ واحد مسکونی به طور مجموع در شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر احداث شده است.

همچنین معاون عمرانی استاندار زنجان هم در این جلسه با اشاره به اینکه در دو منطقه در استان که شامل گلشهرکاظمیه و سایت مهرثمین است، در مجموع بالغ بر ۲ هزار و ۸۵۶ واحد احداث شده است، افزود: فازهای ۸ و ۹ گلشهر کاظمیه تقریباً به طور کامل آماده شده است، ولی در فازهای ۶ و ۷ گلشهر برخی از مراحل به طور کامل تکمیل نشده است که امیدواریم تا وقت مقرر این فازها نیز تکمیل شوند.

علی‌اکبر کریمی در ادامه به بررسی شرایط مسکن در سایت مهرثمین پرداخت و تصریح کرد: ۲ هزار و ۱۰۰ واحد در این محوطه احداث شده است که حدود ۶۰۰ واحد آن در مرحله اسکلت و حدود یک‌هزار و ۵۰۰ واحد آن نیز متعلق به مسکن‌مهر خودمالکین و مسکن‌مهر گروهی است که بخشی از آن به بهره‌برداری رسیده و بقیه در مرحله نازک‌کاری است.

در ادامه، عباسعلی خلدی، مدیرکل بهزیستی استان، نیز در این جلسه با توجه به مقررات و قوانین مصوب سال‌جاری، خواستار معافیت مددجویان بهزیستی از هزینه‌های آماده‌سازی مسکن‌مهر شد و افزود: با توجه به اینکه رسیدگی به وضعیت این افراد علاوه بر وظیفه قانونی، وظیفه شرعی مسئولان نیز است، به طور قانونی این افراد برای یک بار باید از دادن هزینه آماده‌سازی مسکن معاف باشند.

 

 

نظرات کاربران

برچسب‌ها