بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

جمعه، 26، مرداد، 1397 | Friday، 17 August، 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

نرخ بیمه تولید مسکن مهر به متری ۵۲۰۰ تومان کاهش یافت

کد خبر: 22001
پنجشنبه 1 دی 1390 ساعت 8:34
نمایش: 17

http://www.bananews.ir/معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه دولت در تولید مسکن مهر سال ۹۱ به سمت کاهش هزینه‌ها خواهد رفت از کاهش هزینه بیمه از متری هفت هزار تومان به متری ۵۲۰۰ تومان خبر داد.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) جمشید نورصالحی در گفت‌وگو با فارس افزود: در تفاهم‌نامه جدیدی که میان وزیر راه و شهرسازی و وزیر رفاه، کار و تأمین اجتماعی صورت گرفت مقرر شد تا هزینه بیمه هر متر مسکن مهر از هفت هزار تومان به متری ۵۲۰۰ تومان کاهش یابد.

وی ادامه داد: سمت و سوی دولت در کاهش هزینه‌های تولید مسکن مهر است که آنرا در حال حاضر به عینه می‌بینید به طوریکه به تازگی سازندگان مسکن مهر از پرداخت مالیات به طور کامل معاف شدند.

مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید در پاسخ به این سؤال که چرا گفته می‌شود قیمت هر متر مسکن مهر ۳۰۰ هزار تومان قیمت ها بیشتر از این عدد است تأکید کرد: هزینه‌های بیمه و ترهین بانک این مبلغ را اضافه می‌کند اما آنچه که مشخص است ساخت هر مترمربع واحد مسکونی برای سازندگان ۳۰۰ هزار تومان است.

نورصالحی ادامه داد: عددی که باعث می‌شود هزینه ساخت را بیشتر از آن عدد ۳۰۰ هزار تومان نشان دهد هزینه‌های محوطه سازی، مشاعات ، پارکینگ و انباری است که باعث می‌شود تا هزینه‌ها حتی تا متری ۴۵۰ هزار تومان برسد.

فراخوان های جدید برای تولید مسکن محدود خواهد بود

وی در پاسخ به این سوال که آیا این مقطوع بودن قیمت ۳۰۰ هزار تومان باعث نمی‌شود که انبوه‌سازان و سازندگان کیفیت را فراموش کنند، گفت: در فراخوان‌های جدید برای ساخت مسکن مهر فراخوان محدود بوده و عمومی نیست و سازندگانی که کیفیت و سرعت آنها بالا باشد مورد پذیرش خواهند بود.

وی در خصوص ثبت‌نام مسکن مهر توسط بنگاه‌های مسکن و احتمال برخی سوء استفاده ها گفت: طبق تفاهمنامه‌ انجام شده بنگاه‌های مسکن تنها هزینه‌ای که بابت ثبت‌نام از واجدین شرایط باید بگیرند مبلغ ۴۰ هزار تومان است.

 

 

نظرات کاربران

برچسب‌ها