بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

جمعه، 26، مرداد، 1397 | Friday، 17 August، 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

وزیر راه وشهرسازی: تهران زمین بدهند ،مسکن مهر می سازیم

کد خبر: 22352
چهارشنبه 7 دی 1390 ساعت 10:13
نمایش: 12

http://www.bananews.ir/وزیر راه شهرسازی گفت : امکان فراهم سازی زمین در تهران و کلان شهرهای کشور برای احداث مسکن مهر وجود ندارد اما اگر چنانچه تهران زمین بدهند ، مسکن مهر می سازیم .

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) علی نیکزاد روز چهارشنبه در آیین تودیع و معارفه مدیران عامل سابق و جدید شرکت مادرتخصصی عمران شهرهای جدید اظهار داشت : زمانی که برنامه ساخت واحدهای مسکونی مهر مطرح شد ، عده ای آن را ناممکن می پنداشتند و معتقد بودند ، زمین نیست .

وی افزود : چنانچه امروز برای ساخت یک میلیون واحد مسکونی بخواهیم ، برنامه ریزی کنیم ، ظرف ۱۰ روز زمین مهیا می شود .

نیکزاد با بیان اینکه سهمیه مسکن مهر در شهرهای جدید ۴۰ درصد این برنامه است ، گفت : اکنون حدود یک میلیون و ۹۰۰ هزار واحد مسکونی در سطح شهرها برنامه ریزی شده است.

وی از مدیران عامل ۱۷ شهرجدید خواست که در سال ۱۳۹۱ برنامه مسکن مهر را به پایان ببرند و افزود : معنی ندارد که از محل یارانه مسکن مهر به شما کمک کنیم ، بلکه شما زمین دارید و از محل فروش آن منابع مورد نیاز را تامین کنید .

وزیر راه و شهرسازی با یادآوری ساخت ۲۰ هزار واحد مسکونی از سوی سرمایه گذاران خارجی در شهرجدید پرند ، گفت : کاری که در توان نیروی خارجی است ، برای ایرانی نشد ندارد و می توان به این مهم جامه عمل پوشاند .

در این مراسم از فعالیت ۸۰۰ روزه 'جمشید نورصالحی ' در سمت مدیرعامل شرکت مادر تخصصی عمران شهرهای جدید تقدیر و وی به سمت قائم مقام وزیر در امور بین الملل منصوب شد .

همچنین 'محمد هادی رستمیان ' نیز که پیش از این سمت معاونت امور عمرانی استانداری سمنان را برعهده داشت ، به سمت معاون وزیر راه وشهرسازی و مدیرعامل شرکت مذکور منصوب شد .

 

 

نظرات کاربران

برچسب‌ها