بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

پنجشنبه، 25، مرداد، 1397 | Thursday، 16 August، 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

کیفیت مسکن مهر و ابلاغ تعرفه‌های جدید در سال ۹۱

کد خبر: 22438
شنبه 10 دی 1390 ساعت 7:3
نمایش: 15

http://www.bananews.irمدیرعامل شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک با بیان اینکه کیفیت مسکن مهر تائید شده است، گفت: تعرفه های جدید نظارت و کنترل کیفی این شرکت در سال ۹۱ ابلاغ می‌شود.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) کامران رحیم اف در جمع خبرنگاران در پاسخ به پرسش مهر درباره چگونگی نظارت این شرکت بر مسکن مهر اظهارداشت: این شرکت در کنترل جوش و بتن و در مجموع ساختار شکل گیری و سفت کاری مسکن مهر نظارت می کند اما مسئولیت نظارت بر نازک کاری و داخل هر واحد برعهده بخش خصوصی است.

وی افزود: به جرات می توان گفت که در بخش هایی که آزمایشگاه وظیفه نظارت را برعهده دارد کیفیت مسکن مهر تائید شده است و هیچگونه مشکلی وجود ندارد.

مدیرعامل شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک درباره حاکمیتی شدن این شرکت،گفت: مصوبه ای را در تاریخ ۱۴ اسفند سال گذشته از دولت گرفتیم که براساس آن شرکت آزمایشگاه می تواند حاکمیتی باشد به این معنا که از نظر درآمد و هزینه ها ردیف اعتباری و بودجه از دولت دریافت می کند.

رحیم اف با بیان اینکه جلساتی در این خصوص با معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور برگزار کرده ایم، بیان کرد: اگر مصوبه این طرح را از مجلس هم بگیریم برای بودجه سال ۹۱، ردیف اعتباری خاصی را خواهیم داشت.

وی یکی از مشکلات شرکت آزمایشگاه را خودگران بودن آن دانست و گفت: براساس اساسنامه، شرکت باید از محل درآمد و هزینه ها اداره شود که این هزینه ها هم از مجری پروژه دریافت می شود در واقع آزمایشگاه هزینه هایش را از محل دریافت نظارت و کنترل کیفی پروژه به دست می آورد.

مدیرعامل شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک، افزود: اگر بخواهیم در کنترل کیفی تاثیر گذار باشیم باید این شیوه تغییر کند زیرا با اهداف حاکمیتی آزمایشگاه سازگار نیست.

رحیم اف با انتقاد از اینکه تعرفه آزمایشگاه از سال ۸۷ تاکنون افزایشی نداشته است، بیان کرد: تعرفه های این شرکت در زمینه ژئوتکنیک و مقاومت مصالح در این سال ها افزایشی نداشته است که در این خصوص جلساتی با انجمن های صنفی و تشکل های غیر دولتی با همراهی معاونت نظارت و راهبردی رئیس جمهور برگزار کردیم.

وی افزود: در این جلسات کمیته هایی تشکیل شد که در امر تعرفه و بازنگری بر آن کار می کند که تا یکماه آینده جمع بندی این تعرفه ها برای سال ۹۱ ابلاغ می شود.

مدیرعامل شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک با بیان اینکه ارتباط این شرکت با شهرداری ها و ساخت وسازهای شهری بسیار کم است، گفت: به دلیل اینکه وابسته به وزارت راه و شهرسازی هستیم و دولتی محسوب می شویم و شهرداری ها بیشتر خود گردان هستند بنابراین نظارت بر فعالیت های عمرانی آنها از سوی شرکت های خصوصی انجام میگیرد.

 

 

نظرات کاربران

برچسب‌ها