بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

دوشنبه، 25، تیر، 1397 | Monday، 16 July، 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

مسکن اساسی‌ترین معضل حاشیه نشین‌های مشهد

کد خبر: 44574
شنبه 18 خرداد 1392 ساعت 7:42
نمایش: 7

http://www.bananews.ir/دبیر ائتلاف یاران جوان انقلاب اسلامی با بیان اینکه مهم ترین مشکل حاشیه شهر بحث مسکن است، گفت: به این دلیل که اراضی کشاورزی در حاشیه شهرها زیاد است عده ای از افراد خارج از قوانین در مناطقی مانند شهید رجایی، شهید باهنر، منطقه پنج تن، التیمور و دیگر نقاط حاشیه شهر به ساختمان سازی می‌پردازند که متاسفانه جمعیت بالایی در این مناطق زندگی می‌کنند.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) غلام رضا بصیری پور در گفت‌وگو با ایسنا ضمن اشاره به معضل حاشیه نشینی شهر مشهد، اظهارکرد: بنده معتقد هستم در بحث حاشیه نشینی شهرها چند مبحث وجود دارد که در آنجا مطرح است و زمانی که مدیران دولتی مانند استاندار برای اولین بار به استان می‌آیند می‌گویند که مشهد داری معضل حاشیه‌نشینی است.

وی در ادامه با بیان اینکه مهم‌ترین مشکل حاشیه شهر بحث مسکن است، گفت: به این دلیل که اراضی کشاورزی در حاشیه شهر‌ها زیاد است، عده‌ای از افراد خارج از قوانین در مناطقی مانند شهید رجایی، شهید باهنر، منطقه پنج تن، التیمور و .. به ساختمان سازی می‌پردازند که متاسفانه جمعیت بالایی در این مناطق زندگی می‌کنند.

عضو شورای اسلامی شهر مشهد افزود: بنده جزء کسانی هستم که به دلیل شناخت و دانش کافی از مشکلات حاشیه شهر مشهد مهم‌ترین چالش را موضوع مسکن می‌دانم و تجربه ثابت کرده که مسکن سازی با درایت و مدیریت می‌تواند به آسان‌ترین شکل صورت گیرد و هم اکنون شروع به ساخت ساختمان‌هایی در حدود ۱۵۰۰ واحد را در حاشیه شهر کرده‌ام تا مشکل مسکن که بسیاری از مردم در این مناطق دارد، حل شود.

بصیری‌پور با بیان اینکه در مشهد ۵۰ هزار خانوار بی مسکن هستند، گفت: اگر بتوانیم زمین پیدا کنیم، می‌توانیم مشکل مسکن این ۵۰ هزار خانوار را حل کنیم.

 

وی با اشاره به برنامه‌های خود برای توسعه مکان‌های ورزشی و تفریحی ویژه بانوان، بیان کرد: اگر سری به آرشیو روزنامه‌ها و سایت‌ها از سال ۱۳۷۰ به بعد بزنید می‌بینید که بنده توجه ویژه‌ای به ورزش بانوان داشته‌ام، باید سالن‌های ورزشی بانوان در سطح شهر افزایش پبدا کند.

‌بصیری‌پور‌ با اشاره به نقاط قوت و ضعف شورای شهر کنونی شهر مشهد، عنوان کرد: شورای سوم شهر مشهد شورای بسیار خوبی بوده و در زمینه نظارت و هم در زمینه مسائل فرهنگی، اختصاص بودجه مسائل فرهنگی و در بحث بودجه مشارکت نیز نسبت به شورای‌های قبلی بسیار مئفق عمل کرده است.

عضو ائتلاف یاران جوان انقلاب اسلامی افزود: ضعف این شورا را نیز می‌توان نظارت بر بعضی مناطق دانست که امید است در شورای چهارم شهر مشهد این نقاط ضعف رفع و نظارتی جدی صورت بگیرد.

نظرات کاربران

برچسب‌ها