بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

یکشنبه، 31، تیر، 1397 | Sunday، 22 July، 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

۳۶۰ متقاضی دیگر مسکن ویژه تهرانسر تایید می‌شوند

کد خبر: 44781
سه شنبه 21 خرداد 1392 ساعت 9:50
نمایش: 6

http://www.bananews.ir/درحال حاضر ۲۵۶۰ واحد مسکن ویژه در سایت تهرانسر در حال ساخت است که تاکنون مدارک ۲۲۰۰ متقاضی این سایت طی دو دوره ثبت‌نام تایید نهایی شده است و ۳۶۰ متقاضی دیگر همچنان منتظر تایید صلاحیت مدارک خود هستند.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) غیر از ۲۵۶۰ متقاضی که در سایت تهرانسر تایید می‌شوند، متقاضیان دیگری برای خرید واحدهای مسکن ویژه تهران هستند که منتظرند وزارت راه و شهرسازی مناطق جدیدی را برای ساخت مسکن ویژه تعیین کند.

تهرانسر به عنوان تنها سایت مسکن ویژه تهران در دوره اول ثبت‌نام ۷۲۸ متقاضی تایید شده داشت که با اضافه شدن ۱۴۷۲ متقاضی تایید شده در دور دوم ثبت‌نام، اکنون ۲۲۰۰ صاحبخانه دارد و ۳۶۰ متقاضی دیگر نیز پس از تایید صلاحیت به آنها اضافه می‌شوند و ظرفیت پذیرش این سایت تکمیل خواهد شد.

هر واحد مسکن ویژه سایت تهرانسر که ۱۰۵ متر است به ارزش ۲۵۰ میلیون تومان به متقاضیان فروخته می‌شود. متقاضیان این واحدها تاکنون ۴۰ میلیون تومان طی دو قسط واریز کرده‌اند و طبق اعلام اداره کل راه و شهرسازی استان تهران هفته آینده باید قسط سومشان را بپردازند.

ثبت‌نام مسکن ویژه تهران از سال گذشته و در دو مرحله در شهریورماه و اسفندماه صورت گرفت و متقاضیان ثبت‌نام در مرحله دوم می‌توانستند با پرداخت یکجای دو قسط اول و دوم، هم‌تراز ثبت‌نام کنندگان مرحله اول شوند.

در ابتدا حدود ۳۰۰۰ واحد در منطقه تهرانسر در نظر گرفته شده بود که پس از دستور وزیر راه و شهرسازی و تبدیل برج‌های ۱۵ طبقه به پنج طبقه، این تعداد واحدها به ۲۷۲۰ واحد کاهش یافت و نهایتا پس از اینکه ۱۶۰ واحد دارای معارض بود ساخت ۲۵۶۰ واحد بدون معارض در دستور کار قرار گرفت.

طبق وعده وزیر راه و شهرسازی واحدهای مسکن ویژه سایت تهرانسر تا پایان امسال به متقاضیان تحویل داده می‌شود.

نظرات کاربران

برچسب‌ها