بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

دوشنبه، 1، مرداد، 1397 | Monday، 23 July، 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

یکی از دلایل تاخیر در واگذاری مسکن مهر پردیس

کد خبر: 86061
دوشنبه 2 بهمن 1396 ساعت 14:17
نمایش: 36

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس گفت: یکی از دلایل اصلی به تاخیر افتادن واحدهای مسکن مهر شهر جدید پردیس، فشارهای غیرقانونی است که اداره مالیات به ما تحمیل می‌کند.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.ir)؛ سعید غفوری اظهار کرد: مالیات تکلیفی مورد ادعای سال ۱۳۹۱ اداره کل مالیاتی شرق استان تهران از شرکت عمران شهر جدید پردیس در رابطه با آماده سازی و ساخت مسکن مهر بیش از ۱۰ میلیارد تومان است و این در حالی است که طبق مصوبه شماره ۳۰۵۶۲/ ت ۰۴۹۱۲۸ مورخ ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۲ هیأت وزیران، ساخت و آماده سازی پروژه‌های مسکن مهر از پرداخت مالیات معاف بوده و تنها می بایست مبلغ ۳۰۰ هزار تومان مالیات از هر واحد مسکن مهر وصول و پرداخت شود.

وی افزود: در این رابطه واحد اجرایی مالیات بارها نسبت به انسداد حساب‌های شرکت عمران پردیس اقدام و مبلغی را خلاف مقررات برداشت کرده است و مجدداً بدون توجه به شرایط موجود در تاریخ ۲۰ دی‌ماه ۱۳۹۶ نسبت به انسداد کلیه حساب‌های بانکی شرکت عمران پردیس اقدام و متاسفانه اخیرا نسبت به برداشت بیش از ۶۰۰ میلیون تومان از حساب درآمد غیرقابل برداشت خزانه اقدام کرده است که این امر باعث وقفه در عملیات اجرایی مسکن مهر و به تعویق افتادن حقوق حقه متقاضیان مسکن مهر پردیس شده است.

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس تاکید کرد: موضوع اختلاف بین شرکت عمران پردیس و اداره کل امور مالیاتی شرق استان تهران طبق مصوبه هیأت وزیران به منظور رفع اختلاف پیش آمده، به معاونت حقوقی ریاست جمهوری منعکس و نظر به معاونت حقوقی با توجه به مصوبه هیأت وزیران مبنی بر معافیت مالیاتی آماده سازی و ساخت مسکن مهر اعلام شده است.

به گفته‌ غفوری، اقدام اداره کل امور مالیاتی علاوه بر اینکه فاقد وجاهت قانونی است، صراحتا مغایر با اهداف دولت و رئیس جمهور در رابطه با تعجیل در امر اتمام مسکن مهر و واگذاری آن به متقاضیان مسکن مهر است.

 

ایسنا

نظرات کاربران

برچسب‌ها