بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

دوشنبه، 25، تیر، 1397 | Monday، 16 July، 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

دستگاه متولی مدیریت کلان لجستیک ایران تعیین شود

کد خبر: 20705
چهارشنبه 2 آذر 1390 ساعت 9:51
نمایش: 4

http://www.bananews.irشرکتهای ثالث در بخش لجستیک و زنجیره تامین کالا باید از سوی دولت و مجلس مورد حمایت قرار گیرند تا زیر ساخت های قانونی نیز برای حمایت از لجستیک و زنجیره تامین فراهم باشد.

دبیر انجمن لجستیک ایران در دومین کنفرانس بین المللی لجستیک و زنجیره تامین ایران که اول آذرماه در تهران آغاز به کار کرد با بیان این مطلب و با اشاره به این که باید دستگاهی مدیریت کلان لجستیک و زنجیره تامین را به عهده بگیرد،گفت: با تشکیل وزارت صنعت، معدن و تجارت این وزارتخانه می تواند در این راستا نقش آفرینی کند چرا که وزارت صنعت گزینه مناسب برای مدیریت کلان لجستیک است.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) محمود دودانگه در ادامه افزود:انتظار حمایت در سطح ملی از دولت است و در این راستا باید مجلس نیز همکاری لازم را داشته باشد تا موانع قانونی این موضوع نیز رفع شود.

وی تصریح کرد: در این بخش باید دستگاهی مدیریت هزینه ها را به عهده بگیرد تا شرایط بهبود یابد ؛بر این اساس با ادغام وزارت صنایع و معادن و وزارت بازرگانی که منجر به تشکیل وزارت صنعت، معدن و تجارت شده است ،می توان مدیریت کلان را به این وزارتخانه سپرد.

دودانگه تاکید کرد: البته بخش خصوصی و سایر ارگان ها نیز به این موضوع اضافه می شوند تا حرکت هایی که در حال انجام است توسعه یابد اما حتما نیاز است زیر ساخت های سخت افزاری و نرم افزاری تقویت شود تا در نهایت به تقویت لجستیک نیز ختم شود.

وی ادامه داد:زیر ساخت های توسعه لجستیک در حال حاضر در کشور فراهم شده تا زنجیره تامین کالا به صورت رقابتی ایجاد شود که در این میان از دولت انتظار می رود در سطح ملی این زنجیره را حمایت کنند چرا که زمینه های تامین کالا و استفاده بهینه از زنجیره تامین و لجستیک باید از سوی دولت مورد حمایت قرار گیرد.

دبیر انجمن لجستیک در این رویداد بین المللی و ملی افزود: شرکتهای ثالث نیز باید از سوی دولت و مجلس مورد حمایت قرار گیرند تا زیر ساخت های قانونی نیز برای حمایت از لجستیک و زنجیره تامین فراهم باشد. این در حالی است که هنوز جایگاه و مسئول مشخصی برای مدیریت کلان لجستیک وجود ندارد.

وی همچنین با اشاره به جایگاه تاریخی ایران در مسیر جاده ابریشم ادامه داد: سطح بعدی که در زنجیره تامین و تقویت لجستیک باید در نظر گرفته شود سطح بین المللی است چرا که جمهوری اسلامی ایران به عنوان یک مرکز ثقل در منطقه به حساب می آید که باید از این فرصت استفاده کرد و بالقوه ها را به فعل تبدیل کرد.

دبیر انجمن لجستیک با بیان این مطب که رشته ای مختص موضوع لجستیک در دانشگاه های کشور خواهیم داشت خاطرنشان کرد: موضوع رقابت پذیری در لجستیک بین المللی را نباید از یاد برد و در این رابطه باید بخش دانشگاهی به پژوهش پرداخته و به ارتقاء جایگاه لجستیک ایران در منطقه کمک کند.

 

نظرات کاربران

برچسب‌ها