بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

جمعه، 26، مرداد، 1397 | Friday، 17 August، 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

پایان بتن ریزی پل سزار ۳ در کارگاه سد و نیروگاه بختیاری

کد خبر: 21552
سه شنبه 22 آذر 1390 ساعت 11:46
نمایش: 32

www.BanaNews.irمجری سد و نیروگاه بختیاری از پایان عملیات بتن ریزی پل سزار ۳ خبر داد و گفت:با بهره‌برداری از پل سزار ۳، بخش عمده‌ای از راه‌های دسترسی داخلی کارگاه طرح سد و نیروگاه بختیاری در استان لرستان احداث شده است.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) به نقل از روابط عمومی شرکت توسعه منابع آب و نیروی ایران ،حمیدرضا امینی افزود: با بهره‌برداری از پل سزار ۳، بخش عمده‌ای از راه‌های دسترسی داخلی کارگاه طرح سد و نیروگاه بختیاری در استان لرستان احداث شده است و تاکنون ۱۳۰۰ میلیارد ریال اعتبار جهت احداث پروژه‌های زیرساختی شامل راه دسترسی اصلی،‌ راه‌های دسترسی داخلی، سامانه انحراف و مطالعات این طرح هزینه شده است.

وی افزود: در بخش راه‌های دسترسی داخلی کارگاه و از مجموع هشت کیلومتر راه احداث شده، ۶۱۵ متر آن پل‌هایی است که در شرایط سخت و کوهستانی منطقه ساخته شده است.

مجری طرح بختیاری در ادامه به پایان بتن ریزی آخرین بخش از عرشه پل سزار ۳ اشاره کرد و گفت: پل سزار ۳ به طول ۱۹۲ متر و با دو دهانه ۳۲ و ۶۰ متری، دو دهانه ۳۰ متری و دو دهانه ۲۰ متری، در محل تلاقی رودخانه‌های سزار و بختیاری واقع شده است.

وی خاطرنشان کرد: برای احداث این پل ۲۵ میلیارد ریال از مجموع ۷۰ میلیارد ریال اعتبار در نظر گرفته شده برای کل پل‌های احداثی مسیر راه‌های داخلی هزینه شده است.

وی سپس گفت: با احداث این پل، دسترسی به تمام جبهه‌های کاری واقع در تراز پایین سد و نیروگاه بختیاری امکان‌پذیر می شود.

سد بختیاری به عنوان بلندترین سد بتنی دو قوسی جهان با ارتفاع ۳۱۵ متر، ظرفیت تولید سالانه نزدیک به ۳۰۰۰ گیگاوات ساعت برق را دارد.

ساختگاه سد و نیروگاه بختیاری در استان لرستان در دامنه‌های جنوب غربی کوه‌های زاگرس و در شمال غرب ایستگاه تنگ پنج در مسیر راه آهن تهران - اهواز، بر روی رودخانه بختیاری واقع شده است.

رودخانه بختیاری یکی از دو سرشاخه اصلی رودخانه دز است که از ارتفاعات جنوبی اشترانکوه سرچشمه می‌گیرد و در نزدیکی ایستگاه تنگ پنج به رودخانه سزار می پیوندد و رود دز را تشکیل می‌دهد.

 

 

نظرات کاربران

برچسب‌ها