بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

جمعه، 26، مرداد، 1397 | Friday، 17 August، 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

افتتاح پروژه راه و مسکن مهر توسط رئیس جمهور

کد خبر: 21796
یکشنبه 27 آذر 1390 ساعت 12:35
نمایش: 13

http://www.bananews.ir/استاندار اردبیل گفت: دکتر احمدی نژاد رییس جمهوری اسلامی ایران روز دوشنبه برای شرکت در آیین بهره برداری راه اصلی اردبیل - سرچم و افتتاح پنج هزار و ۹۰۰ واحد مسکن مهر به اردبیل سفر می کند.

به گزارش بنانیوز (Bananews.ir) سید حسین صابری روز یکشنبه در گفت وگو با ایرنا افزود: دکتر احمدی نژاد در سفر به اردبیل ابتدا پروژه ۱۸۰ کیلومتری راه اصلی اردبیل به سرچم را افتتاح می کند.

وی اضافه کرد: همچنین در آیینی با حضور رییس جمهوری ازطریق ویدئو کنفرانس پنج هزار و ۹۰۰ واحد مسکن مهر در شهرستان های مختلف استان به صورت همزمان به بهره برداری می رسد.

صابری با اشاره به اهمیت و نقش حیاتی راه اردبیل به سرچم در توسعه استان اردبیل گفت: این جاده در حد یک جاده استاندارد احداث و بیش از یک هزار و ۶۰۰ میلیارد ریال برای ساخت آن هزینه شده است.

وی با بیان اینکه عملیات اجرایی این پروژه از سال ۷۸ اغاز شده است گفت: با توجه ویژه دولت به این پروژه ۳۰ درصد عملیات آن در یک سال اخیر اجرا و پروژه آماده بهره برداری شد.

به گفته وی، طول این جاده ۱۸۰ کیلومتر می باشد، ۳۱۷ دستگاه پل کوچک به طول ۷۷۳ مترمربع، ۱۳ دستگاه پل بزرگ به طول ۸۰۷ متر، ۹ دستگاه تونل به طول سه هزار و ۱۲۸ متر و سه دستگاه گالری (تونل مصنوعی) به طول ۳۵۴ متر در این پروژه بزرگ احداث شده است.

استاندار اردبیل گفت: با بهره برداری از این پروژه و اتصال زمینی اردبیل به آزادراه زنجان - تبریز زمان سفر از استان اردبیل به تهران و برخی استان های مرکزی کشور تا دو ساعت کاهش می یابد.

صابری اضافه کرد: علاوه بر صرفه جویی در مصرف سوخت، بهره برداری این پروژه موجب کاهش محسوس ترافیک در جاده اردبیل - آستارا - رشت - تهران خواهد شد.

وی به اثارمثبت این راه در اقتصاد بوِیژه تجارت خارجی استان اردبیل اشاره و بیان کرد: این جاده موجب تسهیل و روانی تردد، حمل و نقل و ترانزیت از مرز بیله سوار مغان به داخل کشور نیز خواهد شد.

وی درباره واحدهای مسکونی نیز گفت: برای هر یک از پنج هزار و ۹۰۰ واحد پروژه مسکن مهر که توسط دکتر احمدی نژاد افتتاح خواهد شد ۲۰۰ میلیون ریال تسهیلات اختصاص یافته است.

صابری خاطرنشان کرد: این واحدهای مسکونی شامل واحدهای مالکین، بافت فرسوده و مسکن مهر است.

 

 

نظرات کاربران

برچسب‌ها