بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

جمعه، 26، مرداد، 1397 | Friday، 17 August، 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

۵۵۰ پروژه در بخش راه و ترابری در کشور

کد خبر: 21850
دوشنبه 28 آذر 1390 ساعت 9:21
نمایش: 26

http://www.bananews.ir/وزیر راه و شهرسازی گفت: هم اکنون ۵۵۰ پروژه در بخش راه و ترابری با اعتباری بیش از هشت هزار میلیارد ریال در سطح کشور در حال اجرا می باشد .

به گزارش بنانیوز (Bananews.ir) علی نیکزاد روز دوشنبه در آیین بهره برداری از راه اردبیل - سرچم افزود: هم اکنون در قالب این پروژه ها ۱۷ هزار کیلومترآزاد راه ، راه فرعی ، پروژه های بندری و راه اهن؛ در حال ساخت و ساز بوده و آماده بهره برداری تا پایان سال می باشد.

وی بیان کرد: هم اکنون کشور به کارگاه بزرگ سازندگی تبدیل شده و در بخش های مختلف بویژه راه و مسکن پروژه های ارزشمندی در حال اجرا می باشد.

وی به پروژه راه اردبیل و سرچم اشاره کرده و بیان کرد: بهره برداری از این راه ۱۸۰کیلومتری و دسترسی آن به آزاد راه ها باعث کاهش دو ساعته فاصله زمانی اردبیل به تهران شده و از این پس مکان سفر از اردبیل به تهران به شش ساعت کاهش می یابد.

به گفته وی ، با موافقت ریاست جمهوری و با اختصاص ۱۰۰ میلیارد تومان قرار است فعالیت های عمرانی در این راه ادامه داشته و مسیر اردبیل به سرچم به آزاد راه تبدیل شود.

نیکزاد به وضعیت بخش راه استان اردبیل در گذشته اشاره کرد و گفت: این استان در گذشته از چهار طرف بن بست بود و با توجه دکتر احمدی نژاد در زمان استانداری این استان شالوده اجرای پروژه های راهسازی و حذف گردنه های خطرناک گذاشته شد و در دولت های نهم و دهم نیز پروژه های بزرگ راهسازی در این استان به اجرا درآمد .

وی حذف گردنه های لنگان در محور اردبیل - گرمی ، چهار بانده شدن راه در گردنه صایین در محور نیر- سراب ، و بنیاندگذاری و اجرای بخش مهمی از راه اردبیل ، سرچم را از جمله اقدامات بزرگ دکتر احمدی نژاد در این استان در بخش راه ذکر کرد .

جاده اردبیل - سرچم بعنوان یک راه ارتباطی استاندارد ۱۸۰ کیلومتر طول داشته و بیش از یک هزار و ۶۰۰ میلیارد ریال برای ساخت آن هزینه شده است.

۳۱۷ دستگاه پل کوچک به طول ۷۷۳ متر مربع ، ۱۳ دستگاه پل بزرگ به طول ۸۰۷ متر، ۹ دستگاه تونل به طول سه هزار و ۱۲۸ متر و سه دستگاه گالری (تونل مصنوعی) به طول ۳۵۴ متر در این پروژه بزرگ احداث شده است.

با بهره برداری از این پروژه و اتصال زمینی اردبیل به آزاد راه زنجان - تبریز زمان سفر از استان اردبیل به تهران و برخی از استان های مرکزی کشور تا دو ساعت کاهش می یابد.

علاوه بر صرفه جویی در مصرف سوخت ، بهره برداری این پروژه موجب کاهش محسوس ترافیک در جاده اردبیل - آستارا - رشت - تهران خواهد شد .

این جاده موجب تسهیل و روانی تردد، حمل و نقل و ترانزیت از مرز بیله سوار مغان به داخل کشور نیز خواهد شد.

 

 

نظرات کاربران

برچسب‌ها