بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

چهارشنبه، 24، مرداد، 1397 | Wednesday، 15 August، 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

بهره‌برداری از بزرگ‌ترین سیلوی بتنی کشور در خدابنده

کد خبر: 22277
سه شنبه 6 دی 1390 ساعت 9:9
نمایش: 46

http://www.bananews.ir/بزرگ‌ترین سیلوی بتنی کشور اردیبهشت ماه سال آینده در خدابنده به بهره‌برداری می‌رسد.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) سرمایه‌گذار و مسئول ساخت سیلوی بتنی خدابنده امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در زنجان اظهار داشت: سیلوی مذکور با آخرین تکنولوژی روز ساخته شده است.

قاسم دارابی با بیان اینکه سیلوی بتنی ساخته شده بزرگ‌ترین سیلوی بتنی کشور است، ادامه داد: این سیلو به صورت کامل با مصالح بومی ساخته شده و هیچ گونه مصالحی از کشورهای دیگر وارد نشده است.

با بیان اینکه ساخت سیلوی بتنی از ۲۷ خرداد ماه سال گذشته آغاز شده است، ادامه داد: با پیش‌بینی‌های صورت گرفته ساخت این سیلو تا اردیبهشت ماه سال آینده به پایان می‌رسد.

وی خاطر نشان کرد: پس از ساخت این سیلو فونداسیون ۱۰ کندوی این سیلو در طول شش ماه ریخته شد که این امر نشان از سرعت بالای ساخت این سیلو است.

دارابی با بیان اینکه سیلوی بتنی خدابنده دارای ۱۴ کندو است‌، اضافه کرد: هر یک از این کندوها دارای ظرفیت هفت هزار و ۱۴۰ تنی برای ذخیره‌سازی گندم هستند.

وی با بیان اینکه برای ساخت سیلوی مذکور دو میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان تسهیلات بانکی دریافت شده است، ادامه داد: همچنین سرمایه‌گذار این طرح نیز مبلغ هشت میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان برای ساخت این سیلو هزینه کرده است.

سرمایه‌گذار و مسئول ساخت سیلوی بتنی خدابنده در ادامه با اشاره به برخی از ویژگی‌های سیلوی مذکور یادآور شد: این سیلو دارای ماندگاری بسیار خوبی بوده و دارای دیواره‌هایی است که در زمستان داخل سیلو را گرم و در تابستان داخل آن را خنک نگه می‌دارد.

وی اذعان داشت: یکی از ویژگی‌‌های بسیار خوب سیلوهای بتنی مقاومت بسیار خوب آنهاست، چرا که سیلوهای فلزی در بیشترین زمان ممکن دارای ۳۵ سال عمر هستند، ولی سیلوی بتنی مذکور ۱۰۰ سال عمر می‌کند.

دارابی در ادامه با بیان اینکه تجهیزات مورد نیاز برای ساخت این سیلو خریداری شده است، اضافه کرد: در حال حاضر به علت سردی هوا ساخت این سیلو متوقف شده ولی به محض مناسب شدن هوا ساخت آن از سر گرفته می‌شود.

وی با بیان اینکه ظرفیت کل این سیلو ۱۰۰ هزار تن فضا برای ذخیره‌سازی گندم است، افزود: پیشرفت فیزیکی ساخت این سیلو تا امروز ۸۰ درصد بوده است.

 

 

نظرات کاربران

برچسب‌ها