بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

چهارشنبه، 24، مرداد، 1397 | Wednesday، 15 August، 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

سـهـمـیـه‌ مـسـکـن سـال آیـنـده و چگونگی اجرای آن

کد خبر: 22456
شنبه 10 دی 1390 ساعت 8:57
نمایش: 22

http://www.bananews.ir/معاون وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: در طول برنامه پنجم باید چهار میلیون و پانصد هزار واحد بسازیم؛ برای سال آینده باید ۹۷۰ هزار واحد بسازیم که نیمی را مردم می‌سازند و نیمی را هم برای ساخت به روش خودمالکی و بافت فرسوده برنامه‌ریزی کرده‌ایم.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) مهندس ابوالفضل صومعلو در گفت‌وگو با ایسنا، درباره‌ی ساخت سالانه یک میلیون واحد مسکونی اظهار کرد: از ابتدای دولت دهم ۱۷۰ هزار واحد ۹۹ ساله، ۵۰ هزار واحد اجاره به شرط تملیک و همین میزان هم مسکن مشارکتی افتتاح شده که در مجموع با واحد‌های روستایی ۶۵۰ هزار واحد افتتاح شده است.

وی با بیان این‌که ۵۴۱ هزار واحد مرحله نازک‌کاری را پشت سر گذاشته‌اند، تصریح کرد: تا پایان سال نیمی از برنامه را عملی می‌کنیم.

صومعلو با اشاره به این‌که تا پایان دولت دهم برنامه این است که هیچ شخصی بدون مسکن نباشد، افزود: برنامه‌ی وسیعی در بخش مسکن در دست اجرا است و برای نخستین بار در سال ۸۹ و ۹۰ وزارت راه و شهرسازی اجرای بیش از یک میلیون و ۹۰۰ هزار واحد مسکن شهری را راهبری ‌کرد بنابراین با ورود واحدهای مسکن مهر به بازار، کمبودها جبران و تا حدودی به کنترل بازار کمک می‌شود.

 

 

نظرات کاربران

برچسب‌ها