بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

چهارشنبه، 24، مرداد، 1397 | Wednesday، 15 August، 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

۲۵ هزار میلیارد تومان بودجه عمرانی در جیب دولت ماند

کد خبر: 22486
شنبه 10 دی 1390 ساعت 11:24
نمایش: 14

http://www.bananews.ir/عضو کمیسیون برنامه و بودجه گفت: از کل اعتبارات عمرانی ۳۵ هزار میلیارد تومانی امسال فقط ۹ هزار و ۸۷۰ میلیارد تومان پرداخت شده، یعنی ۴۸٫۴ درصد از ۷ ماهه محقق شده یا به عبارتی دیگر ۲۸ درصد کل بودجه عمرانی سال پرداخت شده و ۷۲ درصد از بودجه عمرانی پرداخت نشده است.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) موسی الرضا ثروتی در گفت‌وگو با فارس، در مورد اختصاص بودجه عمرانی سال جاری افزود: ۳۵ درصد از کل ۱۵۴ هزار میلیارد تومان در بودجه محقق شده و پرداختی‌های کسری شامل اعتبارات ملی و ردیف‌های استانی بوده است که کل اعتبار تملک دارایی سرمایه‌ای و عمرانی از ۳۵ هزار میلیارد تومان کل سال فقط ۹ هزار و ۸۷۰ میلیارد تومان پرداخت شده، یعنی ۴۸٫۴ درصد از ۷ ماهه محقق شده یا به عبارتی دیگر ۲۸ درصد کل بودجه عمرانی سال پرداخت شده و ۷۲ درصد از بودجه عمرانی پرداخت نشده است.

وی در مورد بند ۲ از واگذاری دارایی‌های سرمایه‌ای یا همان فروش نفت گفت: در ۷ ماهه سال جاری ۳۴ هزار و ۴۵۸ میلیارد دلار تومان پیش‌بینی شده بود که ۳۴ هزار و ۴۲۴ میلیارد تومان یعنی ۹۹٫۹ درصد در فروش نفت خام و میعانات گازی و صادرات فرآورده‌های نفت و میعانات درآمد کسب شده است.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در مورد واگذاری دارایی‌های مالی(سهام) و تسهیلات خارجی، حساب ذخیره ارزی، گفت: همچنین سهام واگذاری شرکت‌های دولتی منابع حاصل از آن و برگشتی‌ها در ۷ دوازدهم ۲۰ هزار و ۱۳۴ میلیارد تومان پیش‌بینی شده بود و در کل سال ۳۴ هزار و ۵۱۶ میلیارد تومان پیش بینی شده که در ۷ ماه ۳ هزار و ۹۹۹ میلیارد تومان یعنی ۱۹٫۹ درصد محقق شده و ۸۱ درصد عدم تحقق در این بخش به چشم می‌خورد.

ثروتی گفت: کل دریافتی‌های دولت در طول سال باید ۱۵۴ هزار میلیارد تومان برآورده شود که در ۷ ماهه باید ۹۰ هزار و ۱۷۵ هزار میلیارد تومان درآمد کسب کند، اما آنچه محقق شده ۶۰ هزار و ۳۷۱ میلیارد تومان یعنی ۶۶٫۹ درصد محقق در ۷ ماه از کل درآمدها اتفاق افتاده و ۳۳ درصد عدم تحقق درآمدهای دولتی مواجه شده است.

نماینده بجنورد، جاجرم، مانه و سملقان در مجلس یادآور شد: کل پرداختی‌ها باید ۹۰ هزار و ۱۷۵ میلیارد تومان در ۷ ماه انجام می‌شد که ۵۴ هزار و ۵۹۶ میلیارد تومان یعنی ۶۰٫۵ درصد محقق شده است و ۴۰ درصد عدم تحقق پرداخت‌ها در ۷ ماهه اول اتفاق افتاد.

وی گفت: اعتبارات هزینه‌ای و جاری همگی پرداخت شده است و از ۸۹ هزار و ۷۹۲ میلیارد تومان اعتبار هزینه‌ایی قانون بودجه سال جاری در ۷ ماهه ۵۲ هزار و ۳۷۸ میلیارد تومان باید پرداخت می‌شد که ۴۳ هزار و ۲۴ میلیارد تومان یعنی ۸۲ درصد محقق شده است و ۴۷٫۹ درصد از بودجه مصوب پرداخت شده است.

 

 

نظرات کاربران

برچسب‌ها