بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

پنجشنبه، 25، مرداد، 1397 | Thursday، 16 August، 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

اوراق مشارکت به داد پروژه‌های نیمه‌تمام عمرانی می‌رسد؟

کد خبر: 22723
چهارشنبه 14 دی 1390 ساعت 7:29
نمایش: 19

http://www.bananews.ir/در راستای تامین منابع برای پیشبرد پروژه‌های عمرانی کشور، در سال جاری مجوز فروش چهار هزار میلیارد تومان اوراق مشارکت به وزارت راه و شهرسازی داده شده و بنا به اعلام معاون وزیر راه و شهرسازی این اوراق در ماه جاری به فروش می‌رسد اما باید دید که آیا این اوراق مورد استقبال قرار می‌گیرند؟

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) در این راستا مهندس احمد صادقی- معاون وزیر راه و شهرسازی- در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، در پاسخ به این سوال که با توجه به نوسانات موجود در بازار ارز و سکه، فروش اوراق مشارکت در ماه جاری انجام می‌شود؟ اظهار کرد: فروش اوراق مشارکت حتما در تاریخ اعلام شده انجام می‌شود.

وی ادامه داد: برای آشنا شدن مردم، پیمانکاران و سرمایه‌گذاران با اوراق مشارکت تلاش می‌کنیم و امیدواریم این اوراق را به فروش برسانیم.

صادقی در ادامه با بیان این‌که سود این اوراق ۱۷ درصد تعیین شده است، گفت: قصد داریم از منابع حاصل از فروش اوراق مشارکت، بخش عمده‌ای از زیربناهای حمل و نقل را بسازیم.

بنا بود این اوراق تا پایان مهر ماه به فروش رسد، اما از آنجاکه فروش اوراق توسط وزارت نیرو موفق نبود، وزارت راه به دنبال حضور پررنگ‌تر مردم بود و پس از مذاکره با شورای پول و اعتبار سود اوراق مشارکت از ۱۶ درصد به ۱۷ درصد افزایش یافت و بحث بازخرید از طریق فرابورس حذف شد.

چندی پیش نیز مهندس علی نیکزاد - وزیر راه و شهرسازی- گفت: از ۱۷ دی ماه امسال فروش اوراق مشارکت وزارت راه و شهرسازی که ارزش آنها در مرحله اول به چهار هزار میلیارد تومان می‌رسد، آغاز می‌شود که می‌توان با منابع حاصل از فروش این اوراق اعتبار مناسبی برای پروژه‌هایی مانند احداث راه‌آهن قزوین ـ رشت نیز در نظر گرفت.

اما با توجه به نوسانات بازار ارز و سکه طی هفته‌های اخیر به‌نظر می‌رسد سرمایه‌ها به این بازارها سرازیر شده‌اند بنابراین وزارت راه و شهرسازی در فروش این اوراق باید به گونه‌ای عمل کند که موفق شود در غیر این‌صورت پروژه‌های نیمه تمام وزارت راه و شهرسازی همچنان باید منتظر اعتباراتی برای تکمیلشان باشند.

 

نظرات کاربران

برچسب‌ها