بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

یکشنبه، 28، مرداد، 1397 | Sunday، 19 August، 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

نیکزاد:آنقدر می‌سازیم تا مردم نگران قیمت و اجاره مسکن نباشند

کد خبر: 22936
شنبه 17 دی 1390 ساعت 12:23
نمایش: 7

http://www.bananews.ir/وزیر راه و شهرسازی از مازاد تولید مسکن در برخی ۵ استان خبر داد و گفت: سیاست دولت برای ثبات بازار مسکن سال آینده افتتاح واحدهای مسکونی مهر خواهد بود و چنانچه اتفاق دیگری در بازار رقم بخورد یک سری ابزارهای قانونی را اجرا خواهیم کرد.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) علی نیکزاد در گفت و گو با فارس در پاسخ به این سوال که تحلیل شما از پیش بینی بازار مسکن و اجاره‌بها در سال ۹۱ چیست و آیا دولت برای اجاره بها سال آینده وارد می شود افزود: در حال حاضر در یک سری از استان های کشور مسکن تا حد نیاز تولید شده بطوریکه در استان های قم، سمنان،‌ قزوین، ‌مرکزی و زنجان مسکن مازاد تولید شده است و در سایر استان ها نیز در حال حاضر فصل افتتاح مسکن مهر است.

وی خاطر نشان کرد: پشت سر هم در حال تولید مسکن هستیم بطوریکه زمانی که رییس جمهور به ایلام رفته و ۲۴۲۴ واحد مسکونی را افتتاح کرده بود قرار بود تا ۱۷۰۰ واحد مسکونی دیگر را نیز افتتاح کند اما به دلیل کمبود وقت این افتتاح به زمان دیگری موکول شد.

به گفته وی، از معاون اول رئیس جمهور درخواست کردیم تا در اولین فرصت این واحدهای مسکونی را افتتاح کنند.

*هر اقدامی برای کنترل بازار مسکن انجام می دهیم/تولید مسکن در کلان شهرها

وزیر راه و شهرسازی گفت: در کلان شهرها مسکن های زیادی ساخته شده است بطوریکه در گلبهار ۴۰ هزار واحد مسکونی ، صدرای شیراز ۳۰ هزار واحد مسکونی و در مشهد ۴۰ هزار واحد مسکونی در حال ساخت است.

نیکزاد با اشاره به اینکه در تهران هم در پرند، هشتگرد و پردیس واحدهای مسکونی در حال آماده شدن هستند تاکید کرد:سیاست ما این است که مسکن را به متقاضیان خود تحویل دهیم و در کنار این موضوع نیز دولت هر اقدامی که لازم باشد برای کنترل قیمت مسکن انجام دهد.

وی در پاسخ به این سوال که برای اجاره‌بها آیا دولت برنامه ای دارد گفت: سال آینده مستاجران نگران نباشد چرا که در مشهد ۴۰ هزار واحد مسکونی، در سهند ۲۵ هزار واحد مسکونی ، ۳۰ هزار واحد مسکونی برای صدرای شیراز و ۱۹۲ هزار واحد مسکونی برای تهران در حال آماده سازی هستیم .

*اگر افتتاح ها بموقع باشد تب و تاب مسکن در کشور می خوابد

نیکزاد افزود: وظیفه ما هم به نظر من این است که ابتدا این واحدهای مسکونی را ارائه دهیم و تاسیسات و محوطه‌سازی را آماده کنیم و در حد ممکن تاسیسات روبنایی را انجام دهیم و در کنار این افتتاح ها اگر دیدیم دوباره اتفاق دیگری غیر از آنچه که اتفاق می افتد رخ دهد یک سری ابزارهای قانونی داریم که آنرا عملیاتی و اجرایی خواهیم کرد.

وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: واقعیت این است که ما با همه توان باید این واحدهای مسکونی را آماده کنیم و در اختیار مردم قرار دهیم.

وی افزود:اگر این کارها به نتیجه برسد تب و تاب مسکن در کشور می خوابد، بنابراین اگر از این هرم سنی عبور کنیم کار ما راحت خواهد شد چرا که توان ساخت بالا در کشور به وجود آمده است.

 

 

نظرات کاربران

برچسب‌ها