بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

دوشنبه، 25، تیر، 1397 | Monday، 16 July، 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

۴ سد در آذربایجان شرقی همزمان با دهه فجر به بهره‌برداری می‌رسد

کد خبر: 4791
یکشنبه 17 بهمن 1389 ساعت 9:0
نمایش: 7

مدیرعامل آب منطقه‌ای آذربایجان شرقی از افتتاح چهار سد در استان در طول ایام دهه فجر خبر داد.www.BanaNews.ir

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir)،به نقل از ایسنا، منطقه آذربایجان شرقی، ارسلان هاشمی در گفتگو با خبرنگاران از افتتاح و بهره‌برداری چهار سد برای دوهزار و ۱۳۲ هکتار اراضی در ایام الله دهه فجر خبر داد.

هاشمی ادامه داد: سد سومعه علیای میانه با حجم ۴٫۲ میلیون متر مکعب در سال برای ۵۰ هکتار اراضی به مناسبت ایام فجر به بهره‌برداری می‌رسد.

به گفته او، افتتاح سد یالقوز آغاج میانه با حجم ۱٫۶ میلیون متر مکعب در سال برای ۲۲۰ هکتار اراضی از دیگر ویژه برنامه‌های آب منطقه‌ای استان در این ایام است.

هاشمی، سد جوغان بستان آباد با حجم ۳٫۲ میلیون متر مکعب برای ۳۶۲ هکتار و گلفرج جلفا با حجم ۲۰ میلیون متر مکعب و سد ارسباران کلیبر برای هزار و ۵۰۰ هکتار اراضی را از دیگر پرو‍ژه‌های در دست بهره‌برداری در ایام دهه فجر عنوان کرد.

او در ادامه از کسب مقام دومی آذربایجان شرقی در سد سازی خبر داد.

مدیرعامل آب منطقه‌ای آذربایجان شرقی گفت: حدود ۱۵۲ باب سد در استان ساخته شده که این استان در سد سازی مقام دوم کشوری را کسب کرده است.

هاشمی با تشریح نقش مهم سدها خاطرنشان کرد: سدها نقش تامین آب شرب شهر را دارند که سد علویان در تهیه سدهای ستارخان، ارسباران و آید و غموش و سهند نقش به سزایی داشته است.

 

 

نظرات کاربران

برچسب‌ها