بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

شنبه، 30، تیر، 1397 | Saturday، 21 July، 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

ساخت ۲۲هزار خانه برای معلولان/حساب ۱۰۰ امام دوباره فعال شد

کد خبر: 86162
دوشنبه 16 بهمن 1396 ساعت 12:1
نمایش: 15

قائم‌مقام نماینده ولی فقیه در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با اشاره به ساخت ۲۲۰۰۰ واحد مسکونی برای خانوارهای دارای معلول در کشور گفت: طی ۲۶ سال اخیر کارهای بسیار بزرگی توسط بنیاد مسکن انجام شده و حساب ۱۰۰ امام دوباره فعال شده است.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.ir حجت الاسلام و المسلمین محمدعلی رضایی با تبریک فرارسیدن دهه مبارک فجر، اظهار کرد: پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی،‌ یکی از کارهای بسیار مهم حضرت امام خمینی(ره) که به آن توجه داشت خانه‌دار کردن مردم محروم و مستضعف بود، در این راستا ۲۱ فروردین ماه سال ۵۸ فرمان تاریخی افتتاح ۱۰۰ امام را دادند و از مردم هم خواستند که به این حساب پول واریز کنند.

وی با یادآوری این‌که در ادامه این حرکت ارزشمند بین مردم با استقبال فراوانی مواجه شد،‌ تصریح کرد:‌ مردم به‌غیر از کمک نقدی،‌ زمین،‌ آجر،‌ آهن (مصالح ساختمانی) نیز برای ساخت مسکن محرومان به بنیاد کمک می‌کردند.

وی بیان کرد:‌ بنیاد مسکن یک نهاد خوب، کم‌هزینه و پُرفایده است که مأموریت‌های دیگری از جمله بازسازی مناطق آسیب‌دیده از جنگ،‌ سیل،‌ زلزله و... را اجرا می‌کند.

قائم‌مقام نماینده ولی فقیه در بنیاد مسکن انقلاب ابراز کرد که تهیه و اجرای طرح‌ هادی روستایی،‌ سنددار کردن خانه‌های روستایی و شهرهای کوچک و... از دیگر اقدامات بنیاد مسکن است.

رضایی با اعلام این‌که تاکنون ۵۰ درصد خانه‌های روستایی سنددار شده‌اند، اظهار کرد:‌ اوایل دهه ۷۰ که مأموریت قائم‌مقامی نماینده ولی فقیه در بنیاد مسکن را عهده‌دار شدم از تب‌وتاب حساب ۱۰۰ امام کم شده بود که به‌فکر افتادیم چگونه مشارکت‌های مردمی را مانند اوایل انقلاب افزایش دهیم.

وی با یادآوری این‌که در این راستا انجمن خیّرین مسکن‌ساز با مدیریت بنیاد مسکن ایجاد شد، افزود: این انجمن با الگوبرداری از "انجمن خیّرین مدرسه‌ساز" تأسیس شد.

وی ادامه داد: طی ۲۶ سال اخیر کارهای بسیار بزرگی انجام و حساب ۱۰۰ امام دوباره فعال شده است.

وی در ادامه با اشاره به این‌که هم‌اکنون ۲۲ هزار واحد مسکونی برای خانوارهای دارای معلول در حال ساخت است، بیان کرد:‌ اگر نهادهای مسئول دولت دست به دست هم بدهند می‌توانیم کارهای جمعی بسیار بزرگی انجام دهیم. دولت سالانه مبالغی را به بنیاد می‌دهد اما برای اجرای برنامه‌های ساخت مسکن برای محرومان،‌ بازسازی،‌ بهسازی مسکن روستایی و... بسیار کم است.

 

تسنیم

نظرات کاربران

برچسب‌ها