پنجشنبه، 27، دی، 1397 | Thursday، 17 January، 2019

تجهیز خوابگاه‌های دانشجویی به "اتاق‌های تندرستی "

کد خبر: 82301
یکشنبه 17 اردیبهشت 1396 ساعت 11:52
نمایش: 207

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در جمع دانشگاهیان دانشگاه کشاورزی و منابع طبیعی ساری گفت: در راستای تامین فضای مناسب سلامتی دانشجویان ، خوابگاه‌های دانشجویی به "اتاق‌های تندرستی" مجهز می‌شوند.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.ir)؛ دکترمحمد فرهادی در نشست مسئولان و اعضای هیئت علمی دانشگاه کشاورزی و منابع طبیعی ساری که استاندار مازندران و نماینده ساری در مجلس شورای اسلامی نیز حضور داشت، با اعلام این مطلب اظهار داشت: سعی و تلاش باید به این سمت و سو باشد که مسائل مراکز پژوهشی و دانشگاهی در داخل استان‌ها برطرف شود.

وی افزود: دانشگاه ها باید داشتن طرح جامع را جدی بگیرند و بر اساس این طرح های راهبردی مسیر فعالیت‌شان را ادامه دهند.

وزیر علوم، تخصص گرایی دانشگاه‌ها را از دیگر برنامه های مورد توجه این وزارتخانه برشمرد و گفت: استان مازندران از دانشگاه های جامع و تخصصی خوبی برخوردار است که باید آنها را ساماندهی کرد.

وی از تخصیص بودجه های خوب برای دانشجویان دختر به عنوان بخشی از فعالیت های دولت یازدهم نام برد و افزود: تخصیص سرانه های مورد نیاز دانشجویان دختر در این دولت مورد توجه بیشتری قرار گرفت.

دکترفرهادی گفت: در دولت یازدهم تلاش شد تا زمین به پارک های علم و فناوری داده شود و فضای فیزیکی لازم برای فعالیت آنها تامین شود.

وزیر علوم افزود: به منظور تسهیل فضای خوابگاه های دانشجویی، از امسال ممنوعیت ساخت خوابگاه برداشته شد و خیّران، دولت و افراد می توانند برای ساخت خوابگاه مشارکت کنند.

به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در این جلسه استادان و مسئولان دانشگاهی دیدگاه‌های خود در مورد مراکز تحقیقاتی و رفاهی را با وزیر علوم درمیان گذاشتند.

 

ایسنا

نظرات کاربران

اخبار عمرانی استانها کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی