بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

شنبه، 27، مرداد، 1397 | Saturday، 18 August، 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

'هفته باز' در پژوهشگاه بین المللی زلزله شناسی و مهندسی زلزله آغاز شد

کد خبر: 21733
شنبه 26 آذر 1390 ساعت 11:29
نمایش: 37

http://www.bananews.ir/' هفته باز ' به مناسبت هفته پژوهش از امروز با حضور متخصصان و محققان پژوهشی زلزله شناسی در پژوهشگاه بین المللی زلزله شناسی و مهندسی زلزله آغاز شد.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir)' مهدی زارع ' معاون پژوهشی و فناوری پژوهشگاه بین المللی زلزله شناسی و مهندسی زلزله دراین باره به ایرنا گفت: هفته پژوهش و فناوری بین روزهای ۲۲ تا ۲۹ آذر برگزار می شود فرصتی برای پرداختن به مقولات انسانی، مدیریتی و جامعه شناختی در حوزه پژوهش است.

وی افزود: هر سال ۲۵ آذرماه، به عنوان روز پژوهش گرامی داشته می شود و از سوی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و تمامی دانشگاهها و پژوهشگاههای کشور برنامه های مختلفی برای بررسی فعالیت ها و بزرگداشت پژوهش و پژوهشگران کشور برگزار می شود.

وی اظهارداشت: خوشبختانه در سالهای اخیر تمام دستگاههای اجرایی کشور نیز به این موضوع توجه نشان داده اند و از پژوهشگران برگزیده در تمام دستگاهها و سازمانهای کشور در این هفته تجلیل به عمل می آید.

زارع گفت: این اتفاق خوبی است زیرا اگر به فکر آینده هستیم و نمی خواهیم همیشه مصرف کننده تولیدات دیگران و دنباله روی بقیه باشیم ، اصل و اساس کارمان باید توجه به پژوهش باشد.

وی در ادامه به برگزاری ' هفته باز ' در پژوهشگاه زلزله شناسی اشاره کرد و گفت: ' اخلاق در نقد و داوری مقالات علمی ' ، ' مقاوم سازی لرزه ای در ایران، چالشها و راهکارها، ' ، ' اخلاق علمی اخلاق پژوهشی' ، ' فلسفه و اخلاق' ، ' مگا پروژه ها' ، ' ترویج و همگانی کردن علم' ، 'ترویج علم' ، 'چالشهای ترویج علم در ایران' ، 'اساسنامه شرکتهای دانش بنیان' و 'چالش های شرکتهای دانش بنیان' از جمله سخنرانی ها و کارگاه هایی است که در این هفته در پژوهشگاه زلزله شناسی برگزار می شود.

وی ادامه داد: در نهادهای پژوهشی کشور که عمده ترین آنها دانشگاهها و پژوهشگاههای وابسته به وزارت علوم و پارک های علم و فناوری و سازمانهای علمی تحقیقاتی وابسته به موسسات و سازمانهای اجرایی دیگر هستند، محققان و متخصصان خوبی فعال هستند که در طول سال مشغول به انجام پژوهش های تخصصی در حوزه کاری خود هستند.

زارع گفت: از این رو بر اساس شناخت خود در حوزه تخصصی خویش به پیشبرد اهداف علمی مشغولند و در حد توان به فرآیند تولید علم و توسعه فناوری در کشور کمک می کنند اما نکته ای که معمولا مورد غفلت یا کم توجهی واقع می شود، 'مقوله انسانی و مدیریتی و جامعه شناختی' مربوط به پژوهش و توسعه فناوری است که در این هفته فرصت خوبی برای پرداختن هر چند گذرا و کوتاه مدت و سریع به این موارد است.

وی اظهارداشت: از این رو پژوهشگاه بین المللی زلزله شناسی و مهندسی زلزله اقدام به برگزاری کارگاهها و سخنرانی های تخصصی در قالب هفته باز کرده است.

'هفته باز ' تا روز ۳۰ آذرماه در این پژوهشگاه به کار خود ادامه می دهد.

 

 

نظرات کاربران

برچسب‌ها