بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

جمعه، 26، مرداد، 1397 | Friday، 17 August، 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

جوانان ایرانی را در دوره های پنج ساله در بخش فنی -مهندسی تربیت کنید

کد خبر: 22741
چهارشنبه 14 دی 1390 ساعت 9:32
نمایش: 19

http://www.bananews.ir/رئیس کمیته مدیریت اخلاق فدراسیون بین المللی مهندسان مشاور (فیدیک ) گفت : امروز باید جوانان ایرانی در قالب برنامه های پنج ساله در بخش فنی و مهندسی تربیت شوند تا در آینده پاسخگوی نیاز های این بخش باشند .

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) ' خورخه دیاز پادیلا ' روز سه شنبه در همایش اخلاق حرفه ای و مسئولیت های اجتماعی جامعه مهندسان مشاور ایران افزود : متخصصان ایرانی باید در اندیشه تربیت نیروهای جوان باشند تا آنها بتدریج بتوانند پروژه های عمرانی شاخص را در کشور طراحی ، اجرا و نظارت کنند .

وی یادآور شد : فیدیک در سال ۱۹۱۳ میلادی تاسیس شد و در آستانه یکصد سال فعالیت قرار دارد و قرار است جشن ۱۰۰ سالگی آن در بارسلون اسپانیا برگزار شود و اکنون ۵۰ هزار شرکت مهندس مشاور از ۹۰ کشور جهان در آن عضویت دارند .

' پادیلا ' گفت : ایرانیها برای برخورداری از تجارب فیدیک باید به زبان روز مجهز شوند ، زیرا اکنون مهندسان ۹۰ کشور جهان با زبانهای متفاوت ، در این مجموعه بین المللی به زبان انگلیسی مذاکره می کنند و این موضوع باید مورد توجه قرار گیرد.

به گفته وی بهره مندی از بالاترین استانداردهای اخلاقی در فیدیک به عنوان یک اصل مورد توجه است و اعضای این فدراسیون بین المللی نیز باید این مهم را مورد توجه قرار دهند .

این مقام مکزیکی فیدیک که از آثار تاریخی تخت جمشید نیز بازدید به عمل آورده ، گفت : آثار باقیمانده در تخت جمشید حاکی از توجه جدی به اخلاق حرفه ای است و باید مهندسان امروز نیز با تاسی به این ویژگی گذشتگان اجرای دقیق پروژه های عمرانی را در دستور کار خود قرار دهند .

قرار است ، عصر امروز با حضور این مقام فیدیک یک کارگاه آموزشی نیز در حاشیه همایش یادشده برگزار شود .

 

 

نظرات کاربران

برچسب‌ها