بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

دوشنبه، 1، مرداد، 1397 | Monday، 23 July، 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

ارتقای لوازم خانگی داخلی به گریدهای انرژی A و B

کد خبر: 20765
پنجشنبه 3 آذر 1390 ساعت 8:23
نمایش: 7

http://www.bananews.ir/دبیر انجمن صنایع لوازم‌ خانگی گفت: تا پایان سال جاری کلیه لوازم خانگی تولید داخل دارای گرید انرژی A و یا B خواهند بود.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) حبیب‌الله انصاری در گفت‌وگو با ایسنا توضیح داد: تولیدکنندگان لوازم خانگی اگر به موضوع بهینه‌سازی مصرف انرژی و افزایش راندمان محصولات خود توجه نکنند، در بازار داخل هیچ موفقیتی نصیب آنها نخواهد شد. از سوی دیگر با هدفمند شدن قیمت حاملهای انرژی نگاه مصرف‌کننده به سمت کالاهایی است که مصرف‌ انرژی بهینه داشته و انرژی کمتری مصرف می‌کنند.

او با اشاره به این‌که در حال حاضر ۷۰ درصد نیاز کشور در حوزه لوازم خانگی از طریق تولیدات داخلی تامین می‌شود، تصریح کرد: ۱۰۰ درصد نیاز کشور در مورد برخی اقلام مانند بخاری و کولر آبی در داخل تامین می‌شود.

وی توضیح داد: بین یک تا ۱٫۲ میلیون دستگاه یخچال فریزر در داخل تولید می‌شود، درحالیکه نیاز کشور حدودا ۱٫۸ میلیون دستگاه است. همچنین ماشین لباسشویی در دو سطح نسبت به وسع خانواده‌ها تولید می‌شود و سالانه حدود ۹۰۰ هزار دستگاه از حدود ۱٫۳ میلیون دستگاه مورد نیاز کشور در داخل تولید می‌شود.

دبیر انجمن صنایع لوازم‌ خانگی ایران با اشاره به این‌که یک میلیون دستگاه کولرآبی در سال تولید می‌شود که بیشترین صادرات کشور نیز در این حوزه است، یادآوری کرد: تلویزیونهای ال.ای.دی و ال.سی.دی ساخت کشور نیز در بازار در کنار تلویزیونهای قدیمی وجود دارند و سالانه ۱٫۳ میلیون دستگاه تولید می‌شود که تقاضای بازار در این حوزه ۱٫۶ میلیون دستگاه است.

انصاری با تاکید بر این‌که از نظر قطعه‌سازی موقعیت مناسبی در کشور وجود دارد، افزود: بیش از ۸۰۰ هزار دستگاه در سال آبگرمکن دیواری و آبگرمکن فوری تولید می‌شود و درصد کمی هم آب‌گرمکن زمینی و برقی نیز توسط کارخانه‌ها ساخته می‌شوند.

به گفته وی حجم اشتغال در صنعت لوازم خانگی ۷۰ هزار نفر به صورت مستقیم در کارخانه‌های تولیدی لوازم خانگی بوده و حدود ۳۰ هزار نفر نیز به ضورت غیرمستقیم اشتغال دارند در این صنعت کار می‌کنند.

دبیر انجمن صنایع لوازم‌ خانگی خاطرنشان کرد: در شش ماهه نخست سال جاری صادرات لوازم خانگی کشور با رشد ۱۷ درصدی نسبت به سال گذشته به ۱۲۵ میلیون دلار رسید.

 

 

نظرات کاربران

برچسب‌ها