بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

پنجشنبه، 25، مرداد، 1397 | Thursday، 16 August، 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

شهردار منطقه پنج از تولید برق با بازیافت زباله خبر داد

کد خبر: 1707
شنبه 4 دی 1389 ساعت 9:17
نمایش: 26

www.BanaNews.irشهردار منطقه پنج تهران با اعلام اینکه دیگر پسماندهای غرب تهران به کهریزک منتقل نمی شود،از احداث نیروگاه تولید برق در این منطقه برای تولید برق با استفاده از بازیافت زباله های 'تر' خبر داد.

به گزارش بنانیوز به نقل از روابط عمومی شهردار منطقه پنج تهران ، 'سعید طلوعی ' افزود: براساس طرح های سازمان خدمات شهری دراحداث نیروگاه تبدیل زباله به برق با هماهنگی های به عمل آمده فضایی به مساحت ۲۰ هزار مترمربع جهت اجرای این طرح اختصاص یافته است و شرایط لازم همچون فاصله با بافت های مسکونی ، ایجاد فضای سبز مطلوب و معابر مناسب نیز در اجرای این طرح پیش بینی شده است.

وی اضافه کرد: با توجه به شرایط مناسب اراضی در منطقه پنج، ‌امحاء زباله ها در محل این طرح اجرا می شود ضمن اینکه تفکیک پسماند خشک و تبدیل مناسب آن در حفظ محیط زیست تاثیر بسزایی در ارتقا سلامت شهروندان و شهر خواهد داشت.

این مسوول با اشاره به اهمیت ایجاد فضای سبز در حفظ محیط زیست ادامه داد: ایجاد دیواره سبز بدنه بزرگراه همت - شهید باکری و همچنین احداث فضای سبز بدنه بزرگراه های ورودی دره کن از دیگر اقدامات شهرداری منطقه در توسعه پایدار شهری است.

وی در مورد مخزن ۲۰ هزار متر مکعبی سیلابگیر رود دره کن و ساماندهی کانال های سردار جنگل گفت:‌هدایت آب های سطحی و جلوگیری از سرازیر شدن سیلاب از جمله اقدامات موثر در حفظ محیط زیست است که خوشبختانه در منطقه پنج تاکنون اقدامات موثری در این زمینه صورت گرفته است.

 

 

نظرات کاربران

برچسب‌ها