بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

جمعه، 26، مرداد، 1397 | Friday، 17 August، 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

بتن سبک با مقاومت چهار برابر معمول در کشور طراحی شد

کد خبر: 22896
شنبه 17 دی 1390 ساعت 10:12
نمایش: 44

http://www.bananews.ir/محققان دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف آباد موفق به طراحی بتن سبک با مقاومتی چهار برابر بتن‌های معمول شدند.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) جواد نصر اصفهانی، عضو تیم طراحی بتن سبک پر مقاومت دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف آباد در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: ساخت یک سازه بتنی با حداقل وزن و حداکثر مقاومت مهمترین هدف طراحی این بتن است.

وی با بیان این‌که هدف تیم طراح این بتن تنها تحقیقاتی نبوده است، افزود: ساخت یک طرح برای استفاده در سازه‌های ساختمانی برای تیم سازنده بسیار با اهمیت بوده است.

دانشجوی دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف آباد ادامه داد: تمام مواد اولیه این بتن در داخل کشور تهیه می‌شود.

وی مقاومت سازه ساختمانی در برابر زلزله را از ویژگی‌های مهم این بتن دانست و عنوان کرد: این ویژگی به دلیل سبک بودن بتن است.

نصر اصفهانی با بیان این‌که هر متر مکعب این بتن حدود ۸۰۰ کیلوگرم از بتن‌های موجود در بازار سبک‌تر است، گفت: مقاومت این بتن چهار برابر بتن‌های موجود در بازار است.

به گفته این پژوهشگر، کاهش حجم بتن‌ریزی، کاهش ابعاد تیرها و ستون‌های موجود در سازه و افزایش مقاومت ساختمان از مهمترین مزیت‌های این بتن است.

وی با بیان این‌که این طرح در حال حاضر در مرحله بازاریابی قرار دارد، گفت: استقبال متخصصان عرصه سازه از این طرح در نمایشگاه‌های داخلی بسیار مثبت بوده است.

دانشجوی دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف آباد با بیان این‌که یک تیم چهار نفره از دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف آباد بر روی این طرح فعالیت داشته‌اند، افزود: همکاری مدیریت دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف آباد با تیم بسیار خوب بوده است.

وی تصریح کرد: تمام هزینه های این طرح از ابتدای فعالیت تا ساخت این بتن توسط دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف آباد تامین شده است.

 

 

نظرات کاربران

برچسب‌ها