بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

پنجشنبه، 28، تیر، 1397 | Thursday، 19 July، 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

زلزله‌های اخیر به مثابه هشدار جدی به مسئولان است

کد خبر: 44577
شنبه 18 خرداد 1392 ساعت 7:44
نمایش: 6

http://www.bananews.ir/قائم مقام وزیر ومدیرکل راه وشهرسازی خراسان رضوی زلزله های اخیر را هشدار جدی به مسئولین استان درجهت بهبود وضعیت سازه های غیرمقاوم تلقی کرد.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی خراسان رضوی، مهندس محمدرضا قلندر در جریان تشکیل اولین جلسه کارگروه "مخاطرات زلزله، لغزش لایه های زمین، ابنیه و ساختمان" در سال ۹۲ ضمن ابراز تاسف وتسلیت به مناسبت بروز زلزله‌های اخیر در استان‌های بوشهر و سیستان وبلوچستان وجود انبوه ساختمان‌های غیر مقاوم در برابر زلزله در کلان شهرهای کشور را بزرگ‌ترین خطر در بحث وقوع زلزله قلمداد کرد و گفت: باتوجه به اینکه طبق اعلام رسمی مراجع ذی‌صلاح شهرهای تهران، تبریز و مشهد در بین شهرهای بزرگ کشور بیشتر در معرض زلزله‌های بزرگ قرار دارند بررسی نقاط ضعف و لطمه‌پذیر، خطرات دور از چشم و یافتن راهکارهای کاهش خسارات از ملزومات تاخیرناپذیر در این خصوص است که همت وهمکاری تمام دستگاه‌های ذیربط در این مهم ضروری است.

وی تبیین برنامه‌های پیشگیری وکاهش خسارات در سوانح طبیعی را از پیش نیازهای توسعه پایدار و همه جانبه شهر مشهد دانست و افزود: باتوجه به پیشرفت‌های چشمگیر صورت گرفته در فناوری‌های خاص مربوطه، کاربرد علوم وتجهیزات روز در جهت رسیدن به اهداف عالیه این کارگروه اجتناب ناپذیر است.

مدیرکل راه و شهرسازی خراسان رضوی خاطرنشان کرد: با همکاری و مشارکت ارگان‌هایی چون شهرداری مشهد نقشه‌های فنی و مدل‌های لازم در خصوص وضعیت شهر، ابنیه، امکانات و تجهیزات، قابلیت‌ها و توانمندی‌ها و نیروهای دراختیار تهیه و با استفاده از متدهای جهانی و مشاوران سطح اول طرح جامع مدیریت بحران برای دومین کلان‌شهر مذهبی جهان تهیه شود.

 

مهندس قلندر لزوم پایبندی به طرح جامع مدیریت بحران و پدافند غیرعامل در ساخت و سازها وطراحی شهری را متذکر شد و گفت: بافت فرسوده شهر مشهد آسیب پذیرترین بخش شهر در برابر زلزله احتمالی خواهد بود و می‌بایست برای پیشگیری از فاجعه در این زمینه سریعا برنامه عملی تنظیم و اجرا شود.

وی همچنین با تعیین مهندس علیرضا خجسته، مدیر فنی واجرایی اداره کل راه و شهرسازی خراسان رضوی به عنوان جانشین رئیس کارگروه خواستار تشکیل منظم جلسات کارگروه بصورت مستمر در دوره‌های ماهانه شد.

نظرات کاربران

برچسب‌ها