بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

پنجشنبه، 28، تیر، 1397 | Thursday، 19 July، 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

بیشتر خسارات های جانی و مالی زلزله در ایران به دلیل سازه های سنتی است

کد خبر: 1215
شنبه 27 آذر 1389 ساعت 13:1
نمایش: 15

انبوه سازی غیر صنعتی ساخت مسکن در کشور ایران نمی تواند به تامین نیاز جامعه منجرشود .www.bananews.ir

به گزارش بنانیوز به نقل از خبرگزاری آریا ، مظاهریان ، رییس دانشکده هنرهای زیبا و عضو هیات علمی دانشگاه تهران ، در همایش " فن آوری های نوین ، تولید صنعتی ساختمان و تولید انبوه مسکن" در سالن آمفی تئاتر علامه رفیعی این دانشگاه با اشاره به زلزله خیز بودن کشورمان گفت : به طور میانگین هر ۱۰ سال یک زلزله عظیم در کشورمان رخ می دهد و ۸ سال از زلزله بم می گذرد به همین دلیل باید آمادگی خود را در برابر زلزله ی عظیم دیگر بالا ببریم .

رییس دانشکده هنرهای زیبا ، بر ضرورت ارتقای کیفیت ساخت و سازها در کشور تاکید کرد و گفت : ارتقای کیفیت ساخت و سازها یک ضرورت ملی است چرا که ساخت و سازهای سنتی در برابر زلزله آسیب پذیرند.

وی با اشاره به لزوم استفاده از فن آوری های نوین در پروژه های ساختمانی یادآور شد : استفاده از فن آوری های نوین با هدف ارتقای ساخت و ساز، منجر به کاهش وزن ساختمان ، کاهش هزینه ساخت ، افزایش عمر مفید ساختمان ، بهینه شدن مصرف انرژی و کاهش زمان اجرای پروژه های ساختمانی می شود .

مظاهریان در ادامه خاطر نشان کرد : باید ضمن حل مشکل ساخت و ساز در کشور با استفاده از مصالح استاندارد و بهره گیری از افراد متخصص و تغییر درروش های متداول و سنتی ، سازه های خود را به شکلی بسازیم که ضمن الهام گیری از طبیعت و حفظ منابع طبیعی ، در برابر زلزله مقاوم باشد .

وی سپس به مبانی تولید صنعتی و انبوه مسکن در کشور اشاره کرد و گفت : انبوه سازی مسکن به معنای تولید ارزان و با کیفیت پایین نیست بلکه استفاده مطلوب از فضای زندگی است و انبوه سازی غیر صنعتی ساخت مسکن در کشور ایران نمی تواند به تامین نیاز جامعه منجرشود .

مظاهریان در پایان دانشگاه آزاد اسلامی قزوین را یکی از معتبرترین دانشگاه های کشور در زمینه رشته های عمران و معماری عنوان کرد و گفت : کسب موفقیت های متعدد دانشجویان در مسابقات ، همایش ها و کنفرانس ها و حضور استادان مجرب و با سابقه کشور باعث شده که امیدهای فراوانی از این دانشگاه در زمینه معماری در سطح کشور ایجاد شود .

در ادامه سلطانزاده ، رییس دانشکده عمران و معماری دانشگاه آزاد اسلامی قزوین ، استفاده از فن آوری های نوین در ساخت و سازهای کشور را یک ضرورت دانست و افزود : یکی از مهم ترین عوامل در افزایش میزان خسارات ناشی از زلزله در کشور ، وزن زیاد ساختمان ها است که با استفاده فن آوری های نوین می توان ، خسارات ناشی از زلزله را بسیار کاهش داد .

نظرات کاربران

برچسب‌ها