بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

یکشنبه، 31، تیر، 1397 | Sunday، 22 July، 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

صنعتی‌سازی، استانداردسازی و بالا رفتن کیفیت

کد خبر: 20714
چهارشنبه 2 آذر 1390 ساعت 10:49
نمایش: 9

http://www.bananews.ir/یک کارشناس مسکن گفت: همراه صنعتی‌سازی، استانداردسازی و بالا رفتن کیفیت نیز باید مورد توجه قرار گیرد.

به گزارش بنانیوز (Bananews.ir) محمد عدالتخواه تصریح کرد: خانه‌سازی با روش صنعتی و علمی، می‌تواند عمر ساختمان را افزایش دهد. ساختمان‌هایی که در کشورهای خارجی به شیوه صنعتی ساخته می‌شوند، بیش از ۱۰۰سال عمر می‌کنند که پس از آن نیز قابل بازسازی هستند.

وی افزود: متاسفانه در ایران به علت این‌که ساختمان‌ها به شیوه سنتی ساخته می‌شوند، عمرشان حدود ۱۰ تا ۱۵ سال است و پس از آن فرسوده می‌شوند.

عدالتخواه در ادامه با بیان این‌که صنعتی سازی علاوه بر افزایش سرعت و کیفیت، می‌تواند کاهش هزینه را به همراه داشته باشد، خاطرنشان کرد: صنعتی‌سازی می‌تواند ارزان‌تر از ساخت سنتی تمام شود؛ ارزان‌تر شدن به معنی این نیست که یک ساختمان صنعتی مقاوم با یک ساختمان دستی مقاوم قابل مقایسه باشد بلکه به این معنا است که به علت بالاتر بودن میانگین عمر مفید یک ساختمان صنعتی نسبت به یک ساختمان سنتی، ساخت ساختمان به شیوه صنعتی به صرفه‌تر است.

وی در گفتگو با ایسنا ضمن تاکید بر این‌که باید تلاش کنیم طرح‌هایمان همه جانبه باشد تا به تمامی سلایق پاسخ دهد اظهار کرد: لازمه صنعتی‌سازی فراهم کردن بسترهای آن و سرمایه‌گذاری است.دولت باید با بسترسازی و هدایت، کار را به بخش خصوصی واگذار کند.

عدالت‌خواه در پایان بیان کرد: باید به طور مرتب دانش فنی خود را در این حوزه به روز کنیم و همراه با تکنولوژی روز دنیا پیش رویم.

 

نظرات کاربران

برچسب‌ها