بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

جمعه، 26، مرداد، 1397 | Friday، 17 August، 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

دولت نتایج پروژه صنعتی سازی ساختمان را منتشر کند

کد خبر: 22489
شنبه 10 دی 1390 ساعت 12:16
نمایش: 20

http://www.bananews.ir/شش ماه بعد از افتتاح اولین پروژه پایلوت صنعتی سازی مسکن در سطح کشور در فاز ۳ شهر جدید پرند، انبوه سازان و کار‌شناسان در انتظار انتشار گزارش فنی این پروژه هستند.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) ،سید محمد هادی خلخالی شریفی دبیر انجمن LSF ایـــــران به عنوان یکی از صنعتی سازان فعال در پروژه پایلوت صنعتی سازی با اشاره به اینکه این پروژه نقش موثری در ترویج صنعتی سازی مسکن داشته است پیشنهاد داد: با توجه به اتمام این پروژه و واگذاری آن به متقاضیان، اکنون بهترین زمان ممکن برای ارزیابی و قضاوت درباره سیستم‌های بکار گرفته شده در این پروژه است.

وی افزود: با توجه به اینکه در انتهای پروژه پایلوت صنعتی سازی، طیف گسترده‌ای از اطلاعات مختلف شامل نوع متریال بکار رفته، میزان نفر ساعت، نحوه کنترل کیفی و.. در انواع سیستم‌های صنعتی به کارگرفته شده استخراج شده است، بنابراین با تحلیل فنی و کیفی آن‌ها می‌توان به یک خروجی قابل استناد و مرجع در زمینه انتخاب بهترین سیستم و فن آوری نوین ساختمانی منطبق با شرایط بومی کشوردست یافت.

وی با اشاره به بکارگیری انواع فن آوریهای ساختمانی در پروژه پایلوت فاز ۳ پرند گفت: علاوه براستفاده از سیستم‌های مختلفی نظیر قالب تونلی، ICF، LSF، پیچ و مهره‌ای و... در پروژه پایلوت مپسا، حتی در شیوه اجرایی یک سیستم مشابه روشهای اجرای متفاوتی به کارگرفته شده است که همین امر نیاز به یک بررسی فنی و ارزیابی کار‌شناسی برای انتخاب بهترین سیستم ساخت وساز صنعتی را ضروری می‌سازد.

وی تاکید کرد: براین اساس پیشنهاد می‌شود به منظور ایجاد رقابت و انگیزه سازی دربین شرکتهای صنعتی ساز در پروژه پایلوت، از طریق قضاوت کار‌شناسان و متخصصان و نظر سنجی از ساکنان مستقر در این واحد‌ها بهترین سیستم صنعتی در پروژه پایلوت مپسا انتخاب شود.

*پیشینه سیستمLSF در کشور از بعد از انقلاب

دبیر انجمن LSF همچنین با اشاره به پیشینه این سیستم در کشور از بعد از انقلاب گفت: ورود این سیستم به عرصه ساخت وساز درقالب واحدهای یک طبقه در زلزله بم بوده که برای اسکان موقت افراد زلزله زده به کار گرفته شد.

وی افزود: بعد از آن در سال ۸۸ باورود شرکت متبوع ما به پروژه فاز ۱۲ طرح توسعه میدان گازی پارس جنوبی، اجرای سیستم LSF به صورت دو طبقه امکان پذیر شد که این امر باعث شد تا این سیستم به فهرست بهای سازمان مدیریت و برنامه ریزی سابق افزوده شود.

به گفته وی زمینه آخرین مرحله پختگی سیستم LSFدر پروژه پایلوت صنعتی سازی مپسا ایجاد شد که با تصویب آیین نامه‌ای از سوی دفتر تحقیقات ساختمان و مسکن اجرای این سیستم در واحدهای سه تا پنج طبقه امکان پذیر شد.

وی افزود: علاوه بر رعایت استانداردهای زیست محیطی در این سازه، ایمنی در برابر حریق، زیبایی، صرفه جویی در مصرف انرژی و قابلیت کنترل کیفیت دقیق جزئیات ساختمان نیز از جمله مواردی است که می‌توان به آن‌ها اشاره کرد.

دبیر انجمن LSF ایران تاکید کرد: در روش ساخت وسازهای سنتی یک متر مربع دیوار آجری حدود ۳۰۰ کیلو گرم وزن دارد این در حالی است که در سیستم LSF این عدد به ۲۵ کیلو گرم در هر مترمربع کاهش پیدا می‌کند. علاوه بر آن میزان اجرای یک اکیپ کاری در روز دیوار آجری ۱۵ متر مربع و این میزان در سیستم LSF ۶۰ متر مربع می‌باشد.

 

 

نظرات کاربران

برچسب‌ها