چهارشنبه، 1، خرداد، 1398 | Wednesday، 22 May، 2019

آزادسازی نرخ بلیط پروازهای داخلی همزمان با تسریع توسعه خطوط ریلی آغاز شود

کد خبر: 48398
دوشنبه 25 شهریور 1392 ساعت 8:4
نمایش: 29

http://www.bananews.ir/یک عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با استقبال از آزادسازی نرخ بلیط پروازهای داخلی، گفت: اگرچه افزایش نرخ بلیط پروازهای داخلی سختی‌هایی را برای مردم به وجود می‌آورد ولی باید حمل و نقل جایگزین برای این مساله در نظر گرفته شود.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) حسین گروسی در گفت‌وگو با ایسنا، افزایش نرخ بلیط پروازهای داخلی با توجه به تحریم اقتصادی کشور و ناتوانی در خرید هواپیماهای جدید و فرسودگی ناوگان هوایی از جنبه رقابتی مساله‌ بی‌معنایی است ولی از جهت توانمندسازی ناوگان هوایی موضوعی ضروری است.

نماینده مردم شهریار در مجلس افزود: افزایش قیمت پروازهای داخلی همچون پروازهای خارجی مستلزم مقدمات و بسترهایی است که این مقدمات باید توسط وزارت راه و شهرسازی به وجود آید؛ به بیان دیگر توسعه حمل و نقل جایگزین، از جمله توسعه زیرساخت‌های حمل و نقل ریلی باید توسط وزارت راه و شهرسازی انجام شود تا مردم بتوانند به جای استفاده از هواپیما از خطوط ریلی استفاده کنند.

وی توسعه زیرساخت‌های حمل و نقل کشور را حیاتی دانست و افزود: برای توسعه زیرساخت‌های حمل و نقل هوایی و ریلی کشور نیازمند آماده‌سازی زیرساخت‌ها هستیم. متاسفانه در شرایط فعلی توسعه خطوط ریلی با کندی روبروست از این رو مسئولان وزارت راه و شهرسازی باید با سرعت بخشیدن به توسعه خطوط ریلی، حمل و نقل ریلی را جایگزین حمل و نقل هوایی کنند.

این عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس متذکر شد: برای رقابت‌پذیر کردن ناوگان حمل و نقل عمومی باید به صورت همزمان با آزادسازی نرخ بلیط سفرهای داخلی، توسعه خطوط ریلی نیز با سرعت بیشتری ادامه یابد.

نظرات کاربران

اخبار عمرانی استانها کانال تگرام اخبار عمران، معماری و شهرسازی