بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

پنجشنبه، 25، مرداد، 1397 | Thursday، 16 August، 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

مـتـنـوع‌سـازی نرخ حمل و نقل هوایی تا پایان سال

کد خبر: 20846
یکشنبه 6 آذر 1390 ساعت 7:5
نمایش: 9

http://www.bananews.ir/قائم‌مقام وزیر راه و شهرسازی از متنوع‌سازی نرخ حمل و نقل عمومی و به ویژه حمل و نقل هوایی تا پایان سال خبر داد.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) مهندس رضا پیل‌پایه در گفت‌وگو با ایسنا در پاسخ به این سوال که در راستای تشویق بخش خصوصی در حوزه حمل و نقل آیا برنامه‌ای برای واقعی کردن نرخ حمل و نقل عمومی ندارید؟ تصریح کرد: قانون برنامه پنجم، قانون‌ خوبی است و ما را مکلف کرده که در سال اول برنامه، به ویژه در بخش حمل و نقل هوایی قیمت‌ها را متنوع کنیم و در سال سوم برنامه قیمت‌ها آزاد شود.

وی با تاکید بر این‌که این قانون نقش بسیار مهمی را در سرمایه‌گذاری بخش خصوصی ایفا می‌کند، اضافه کرد:‌ در بخش حمل و نقل هوایی مذاکراتی را با سرمایه‌گذاران داریم که با آزادسازی و رقابتی شدن قیمت‌ها سرمایه‌گذاری در این بخش‌ها شکل بگیرد.

قائم‌مقام وزیر راه و شهرسازی با اشاره به این‌که نرخ‌های حمل و نقل هوایی اکنون تثبیت شده و مصوب است، اضافه کرد: ‌درحال بررسی هستیم تا بتوانیم تا پایان سال نرخ حمل و نقل هوایی را متنوع کنیم.

پیل‌پایه درباره مشکل بدهی شرکت‌های هواپیمایی به شرکت پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی، تصریح کرد: در راستای حل این مشکل برنامه‌ای برای افزایش نرخ بلیت هواپیما وجود ندارد اما متنوع‌سازی در دست بررسی است.

وی در ادامه گفت: آزادسازی نرخ سوخت براساس قانون هدفمندسازی یارانه‌ها که از برنامه‌های دولت است، انجام شده اما شرکت‌های هواپیمایی مشکلاتی دارند که درحال بررسی آنها هستیم.

 

 

نظرات کاربران

برچسب‌ها