بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

پنجشنبه، 25، مرداد، 1397 | Thursday، 16 August، 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

نیکزاد و تصمیم جدید درباره سوخت هواپیماها

کد خبر: 21250
چهارشنبه 16 آذر 1390 ساعت 11:3
نمایش: 13

http://www.bananews.ir/پس از جلسات متعدد کارشناسی، دولت درباره وضعیت بدهی شرکت‌های هواپیمایی تصمیم جدیدی گرفته است که براساس آن و بنا بر اعلام وزیر راه و شهرسازی، شرکتها۲۰۰ تومان نقد و مابقی را نسیه پرداخت کنند.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) مهندس علی نیکزاد در گفت و گو با ایسنا درباره وضعیت بخش حمل و نقل پس از اجرای قانون هدفمندسازی یارانه‌ها اظهار کرد: در بخش‌های ریلی، جاده‌ای، دریایی و هوایی با همکاری دست‌اندرکاران یک مرحله قیمت‌ها افزایش یافت.

وی در ادامه با بیان این‌که روند همچنان ادامه دارد، گفت: در بخش جاده‌ای باید از رانندگان تشکر کنیم که در زمینه اجرای قانون هدفمندسازی یارانه‌ها همکاری تنگاتنگی داشتند.

وزیر راه و شهرسازی در ادامه با اشاره به مشکلات بخش هوایی، تصریح کرد: اخیرا مباحثی در این‌باره مطرح و جلساتی برگزار و درنهایت بنا شد پرداختی بنزین هواپیما به‌صورت نقد و نسیه باشد به این‌صورت که ۲۰۰ تومان را نقدی و مابقی را نسیه پرداخت کنند.

به گزارش ایسنا، اوایل مهرماه سال گذشته قیمت بلیت هواپیما ۳۰ درصد افزایش یافت اما پس از اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها و افزایش قیمت سوخت از ۱۰۰ به ۴۰۰ تومان، شرکت‌های هواپیمایی کشور در پرداخت هزینه‌های سوخت خود دچار مشکل شدند و پس از بررسی‌های بسیار، مجوز افزایش ۱۴ درصدی قیمت در تیرماه سال جاری داده شد اما به دلیل فاصله زمانی بین افزایش قیمت سوخت و قیمت بلیت شرکت‌های هواپیمایی به شرکت پخش فراورده‌های نفتی بدهکار شدند و حتی کار تا جایی پیش رفت که شایع شد سوخت‌رسانی به شرکت‌های هواپیمایی بدهکار متوقف شده است.

بر این اساس افزایش هزینه‌ی سوخت، هزینه هر نفر ساعت صندلی پروازی را ۱۲ دلار افزایش داده و این در حالی است که این میزان افزایش نرخ بلیت هواپیما فقط شش دلار را پوشش می‌د‌اد بنابراین شرکت‌های هواپیمایی با زیان انباشته روبرو شدند.

 

 

نظرات کاربران

برچسب‌ها