بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

یکشنبه، 28، مرداد، 1397 | Sunday، 19 August، 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

بی‌اعتمادی به حمل و نقل هوایی

کد خبر: 22609
دوشنبه 12 دی 1390 ساعت 9:2
نمایش: 18

http://www.bananews.ir/درپی بروز سوانح هوایی به ویژه طی سال‌های اخیر بخشی از مردم نسبت به حمل و نقل هوایی بی‌اعتماد شده و از سفر با هواپیما هراس دارند و در نتیجه ترجیح می‌دهند از طریق حمل و نقل ریلی یا جاده‌ای سفر کنند اما معاون وزیر راه و شهرسازی اعلام می‌کند که امکان ندارد پروازی انجام شود که ایمن نباشد.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) به‌رغم این‌که اواخر سال گذشته حسین حبیبی اهزون- معاون استاندارد پرواز سازمان هواپیمایی کشوری - اظهار کرد تا یک ماه آینده رتبه ایران در زمینه سوانح مشخص می‌شود هنوز چنین آماری اعلام نشده است و در‌این‌باره احمد مجیدی- معاون وزیر راه و شهرسازی - در گفت‌وگو با ایسنا، در پاسخ به این سوال که آیا آمار مشخصی از رتبه ایران در زمینه بروز سوانح ریلی و هوایی موجود است؟ تصریح کرد: به نظر نمی‌رسد چنین آماری در دنیا وجود داشته باشد و ما نیز به دنبال آن نرفتیم.

وی با اشاره به این‌که موضوع قابل تعمق است، اضافه کرد: اگر مرجعی در این باره در دنیا وجود داشت اطلاعات لازم را از من که مرجع این آمار در وزارت راه و شهرسازی هستم، می‌گرفتند.

معاون امور دولت و مدیریت بحران وزارت راه و شهرسازی در ادامه در پاسخ به این‌که آیا می‌توان اعتماد را به افرادی که نسبت به استفاده از ناوگان حمل ونقل هوایی و سفرهای هوایی بی‌اطمینان هستند بازگرداند؟ گفت: سوانح هواپیماهای غربی بیشتر از هواپیماهی شرقی است و می‌توان ۱۰۰ درصد اطمینان داد که امکان ندارد پروازی انجام شود که ایمن نباشد.

مجیدی با بیان این‌که بیشترین مسوولیت در پروازها روی دوش خلبان و کرو (گروه) پروازی است، گفت: خطای انسانی علت بیشتر سوانح هوایی بوده است.

 

نظرات کاربران

برچسب‌ها