بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

جمعه، 26، مرداد، 1397 | Friday، 17 August، 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

با منابع موجود امکان پاسخگویی به نیازهای بخش حمل و نقل وجود ندارد

کد خبر: 21980
چهارشنبه 30 آذر 1390 ساعت 7:51
نمایش: 18

http://www.bananews.ir/رییس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با با بیان این‌که با اعتبارات موجود امکان توسعه بخش حمل و نقل وجود ندارد خاطرنشان کرد:‌ باید راه را برای بخش خصوصی باز کنیم.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) علی‌اکبر آقایی ـ رییس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی ـ در مراسم اختتامیه نمایشگاه بزرگ راه و شهرسازی و صنایع وابسته با بیان این‌که با منابع موجود امکان ساخت زیرساخت‌های کشور موجود نیست تصریح کرد:‌ در بخش ناوگان ریلی سرمایه گذاری مناسبی توسط بخش خصوصی انجام شده است.

وی با بیان این‌که حدود هشت هزار کیلومتر خط ریلی در کشور در دست ساخت قرار دارد، اظهار کرد: عمده پروژه‌های این حوزه نیمه تمام هستند.

آقایی با اشاره به این‌که تخصیص منابع به وزارتخانه‌ها واگذار شد، تصریح کرد:‌ این اقدام انجام شد تا وزارتخانه‌ها بتوانند اعتبار را به پروژه‌های اولویت‌دار تخصیص دهند.

رییس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با اشاره به اختصاص منابع از صندوق توسعه ملی به بخش خصوصی تصریح کرد: می‌توان از مازاد درآمد فروش نفت در این حوزه تحول ایجاد کرد.

وی در ادامه به قانون توسعه حمل و نقل و مدیریت مصرف سوخت اشاره و تصریح کرد: کاهش میزان تلفات جاده‌ای در این بخش با توجه به الزام قانون برنامه چهارم توسعه در برنامه پنجم تمدید شد.

آقایی با بیان این‌که حمل و نقل بین‌المللی با مقررات بسیار و دست‌و‌پاگیر روبرو است تصریح کرد: وزارت راه و شهرسازی در راستای تهیه طرح جامع حمل ونقل سریع‌تر عمل کند تا بتوانیم در حوزه حمل و نقل بین المللی در صورت لزوم با اصلاح قوانین و مقررات به صورت رقابتی در منطقه فعالیت کنیم.

رییس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی به افزایش صندلی‌های حمل ونقل عمومی اشاره و اضافه کرد: در بخش حمل و نقل داخلی بار یک سر خالی یکی از مشکلات محسوب می‌شود که باید در راستای رفع آن اقدامات لازم صورت بگیرد.

آقایی نوسازی ناوگان را نیازی اساسی دانست و خاطرنشان کرد: باید راه را برای ورود بخش خصوصی باز کنیم.

در مراسم اختتامیه از ریزعلی خواجوی (دهقان فداکار) و دست اندرکاران صنعت حمل و نقل تقدیر شد.

 

 

نظرات کاربران

برچسب‌ها