بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

چهارشنبه، 24، مرداد، 1397 | Wednesday، 15 August، 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

قیمت تکلیفی و حذف یارانه‌ها دلایل اصلی زیان‌های رجا

کد خبر: 22738
چهارشنبه 14 دی 1390 ساعت 8:22
نمایش: 18

http://www.bananews.ir/با توجه به تثبیت قیمت بلیت قطارهای رجا از سال ۸۳، درآمدهای این شرکت با هزینه‌ها و قیمت‌های تمام شده همخوانی نداشته و این موضوع خدمات‌دهی در قطارها را مشکل ساخته است.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) ناصر بختیاری- مدیرعامل شرکت قطارهای مسافری رجا- اظهار کرد: متأسفانه قیمت بلیت‌های رجا بعد از واگذاری به تأمین اجتماعی در پایان سال ۸۸ هنوز تکلیفی بوده و این شرکت به عنوان مجموعه‌یی خصوصی امکان افزایش قیمت بلیت و حتی همسان‌سازی قیمت در مقایسه با سایر شرکت‌های حمل و نقل ریلی را ندارد.

بختیاری تأکید کرد: کمک یارانه‌یی شرکت قطارهای مسافری رجا برای سال ۱۳۹۰ تاکنون پرداخت نشده و همه این موارد تأثیر زیادی در خدمت‌رسانی مطلوب مورد انتظار را خواهد داشت.

مدیرعامل رجا افزود: قطارهای رجا با توجه به قیمت پایین در حال حاضر با ظرفیت خالی در برخی مسیرها در حال تردد بوده و انتظار این است که حاکمیت هم در این زمینه به کمک بخش خصوصی بشتابد.

بختیاری با اشاره به تلاش‌های این شرکت برای افزایش ضریب اشغال قطارها تصریح کرد: انتظار از متولیان گردشگری این است با ایجاد راهکارهایی، فرهنگ توزیع سفر در طول سال را در بین کارکنان و اقشار جامعه فراهم کنند.

وی افزود: تقاضا در زمان‌های خاصی از سال به چندین برابر ظرفیت حمل و نقل ریلی مسافری می‌رسد و این در حالی است که در برخی از ایام قطارها با ظرفیت خالی حرکت می‌کنند و این موضوع هیچ توجیه اقتصادی نداشته و به ضرر بخش خصوصی است.

 

 

نظرات کاربران

برچسب‌ها