بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

شنبه، 30، تیر، 1397 | Saturday، 21 July، 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

نامه باهنر به دولت برای معرفی فوری وزیر راه

کد خبر: 10480
دوشنبه 12 اردیبهشت 1390 ساعت 8:35
نمایش: 6

www.BanaNews.irرئیس مجلس در پاسخ به اخطار نماینده سمنان که خواستار معرفی سریعتر وزیر راه به مجلس بود، اعلام کرد که معاون نظارت مجلس نامه‌ای به دولت نوشته و اعلام کرده که فرصت سه ماهه قوه مجریه برای معرفی وزیر راه به اتمام رسیده و باید وزیر مربوطه به مجلس معرفی شود.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) مصطفی کواکبیان نماینده مردم سمنان و عضو فراکسیون اقلیت مجلس شورای اسلامی صبح امروز (دوشنبه) در اخطار قانون اساسی با استناد به اصل ۱۳۵ این قانون، اظهار داشت: مجلس در تاریخ ۱۲اسفندماه سال ۸۹ با استیضاح وزیر راه، بهبهانی را از این سمت عزل کرد.

وی افزود: امروز ۱۲ اردیبهشت سال ۹۰ طبق قانون فرصت سه ماهه دولت برای معرفی وزیر برای این وزارتخانه به اتمام می‌رسد و دولت باید برای این وزارتخانه وزیر معرفی کند.

نماینده سمنان در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد: طبق قانون دولت می‌تواند برای وزارتخانه‌ای که وزیر ندارد، تنها سه ماه سرپرست تعیین کند و امروز این سه ماه برای وزارت راه به پایان رسیده و از فردا سرپرست وزارت راه جنبه قانونی ندارد و اگر قرار است وزارت راه با وزارتخانه دیگری ادغام شود، باید وزیر مربوطه به مجلس معرفی شود.

کواکبیان در خانه ملت همچنین خواستار معرفی سریعتر وزیر ورزش و جوانان به مجلس شد.

در ادامه علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این اخطار کواکبیان با وارد دانستن این اخطار، گفت: آقای باهنر معاون نظارت مجلس نامه‌ای را به دولت ارسال کرده و گفته که فرصت سه ماهه دولت برای معرفی وزیر راه به اتمام رسیده و باید وزیر راه سریعتر به مجلس معرفی شود و اگر هم قرار است وزارت راه با وزارتخانه دیگری ادغام شود، باید طبق قانون وظایف وزارتخانه‌های جدید توسط مجلس تصویب شود و وزیر برای وزارتخانه‌های ادغام شده، به مجلس معرفی شود و مجددا از مجلس رأی اعتماد بگیرند چرا‌که وظایف وزارتخانه‌های ادغام شده افزایش می‌یابد.

رئیس مجلس همچنین تأکید کرد که فرصت معرفی وزیر برای وزارت راه طبق قانون به اتمام رسیده و باید وزیر مربوطه سریعتر به مجلس معرفی شود.

 

نظرات کاربران

برچسب‌ها