بنانیوز، اخبار صنعت ساختمان

یکشنبه، 31، تیر، 1397 | Sunday، 22 July، 2018
بنر تبلیغاتی کاوش

ساخت جاده‌ها متناسب با حجم ترافیک

کد خبر: 20717
چهارشنبه 2 آذر 1390 ساعت 10:59
نمایش: 2

http://www.bananews.ir/یک کارشناس حمل‌ونقل گفت: اعتبارات وزارتخانه راه محدود است و میزان پروژه‌های درحال انجام بیش از میزان این اعتبارات است.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) مسعود خوانساری تصریح کرد: راه‌سازی اعتبارات بالایی می‌طلبد، اما اعتبارات وزارت راه محدود است.

این کارشناس در ادامه با بیان این‌که جاده‌های کشور براساس میزان تقاضای مسافر ساخته نمی‌شود و گاها براساس برخی فشارها ساخته می‌شود، خاطرنشان کرد: جاده‌ها متناسب با حجم ترافیک ساخته نشده‌اند. ضروری است آن‌ها را براساس میزان تقاضای مسافر بسازیم.

خوانساری همچنین با اشاره به این‌که رانندگان قوانین راهنمایی و رانندگی را رعایت نمی‌کنند، اظهار کرد: در تمام نقاط دنیا جاده‌هایی با سرعت محدود و یک باند وجود دارد که سوانح بسیار کمی در آنها رخ می‌دهد، چراکه رانندگان قوانین راهنمایی و رانندگی را رعایت می‌کنند.

وی در ادامه به ناکافی‌بودن علائم راهنمایی و هشدار‌دهنده در جاده‌ها اشاره و تصریح کرد: ضروری است به این موضوع توجه بیشتری شده و تابلوها و علائم راهنمایی و رانندگی کافی در جاده‌ها نصب شود. اگر علائم هشدار‌دهنده را در جاده‌ها افزایش دهیم، وضعیت ایمنی به طرز چشمگیری بهبود می‌یابد.

این کارشناس همچنین به عامل دیگری که در بالا‌بودن شدت آسیب‌دیدگی نقش عمده دارد، اشاره و تاکید کرد: وسائل نقلیه‌ی ما از استاندارد مناسبی برخوردار نیستند و همین عاملی است برای بالا‌رفتن میزان مرگ و میر و شدت جراحات در تصادفات.

وی در پایان با تاکید بر آموزش صحیح نیروی انسانی تصریح کرد: در هیچ نقطه‌ای از دنیا آموزش به تنهایی پاسخگو نیست و باید در کنار آن جرایم و عوامل بازدارنده را تشدید کنیم.

 

نظرات کاربران

برچسب‌ها